AKTUALIZOVANÉ: Smer-SD podá návrh na vyslovenie nedôvery ministerke spravodlivosti, údajne okráda ľudí

NETKY.SK • 29 Apríl 2021, 15:58 • 2 min
AKTUALIZOVANÉ: Smer-SD podá návrh na vyslovenie nedôvery ministerke spravodlivosti, údajne okráda ľudí

BRATISLAVA - Strana Smer-SD podá v Národnej rade SR (NR SR) návrh na vyslovenie nedôvery ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej (Za ľudí) pre údajné okrádanie ľudí. Vystúpenie Roberta Fica považuje šéfka rezortu za úbohé a trápne.

slovakia

left justify in out

  • aktualizované 29. apríla 19:33

Na dnešnej tlačovej besede to povedal predseda strany Robert Fico. Mária Kolíková a jej rodina podľa Smeru-SD "okráda ľudí a vyciciava štát".

 

 

Smer o minulosti Márie Kolíkovej 
Fico dnes poukázal na to, že spoločnosť Elektronika, ktorej predsedom predstavenstva je brat ministerky Kolíkovej, a v ktorej bola členkou predstavenstva aj ona v roku 2016, uzavrela v roku 2020 s Rozhlasom a televíziou Slovenska (RTVS) zmluvy za 1,5 milióna eur.

 

Mária Kolíková odišla z predstavenstva firmy, keď sa stala štátnou tajomníčkou na ministerstve spravodlivosti v roku 2016. Vo firme po nej nastúpil Lukáš Opett.

 

img


"Musí mu veľmi dôverovať, lebo Opett je konateľom aj spoločnosti Kolíková & Partners od 27. apríla 2016. Opäť dátum, keď odchádza za štátnu tajomníčku," pokračoval Fico s tým, že firma Elektronika uzatvára zmluvy s RTVS aj s Divadlom Nová scéna, teda so štátnymi inštitúciami.

 

img

 

"Firma, na ktorú má vplyv. Neviem, či je tam akcionárka, ale minimálne cez Opetta je tam," dodal Fico. Spoločnosť uzavrela s RTVS a Divadlom Nová scéna v roku 2020 spolu 12 zmlúv.

Strana Smer-SD 20. apríla na tlačovej besede informovala o tom, že konateľka firmy, ktorej spoločníčkou je údajne aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, bola v januári 2020 odsúdená za spreneveru.

 

Súvisiaci článok: AKTUALIZOVANÉ: Podľa strany Smer-SD je ministerka Kolíková zapletená do pofidérnych kšeftov

 

Rodinná firma Kolíkovcov

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková potvrdila, že spoločnosť Elektronika je firma jej otca, ktorý sa venoval televíznemu prostrediu. „Následne po jeho úmrtí prevzal spoločnosť môj brat, ktorý v tejto rodinnej firme úspešne pokračuje a má v tom môj obdiv,“ okomentovala Kolíková

„Pokiaľ ide o predmet podnikania spoločnosti, všeobecne viem, že ide o realizáciu zákaziek pre televízne štúdiá, kde len nákup samotných zariadení, ktoré sú potrebné pre plnenie predmetu zákazky, predstavuje vysoké hodnoty. Bavíme sa o prenosových vozoch, vybavení televíznych štúdií, špeciálnom hardvéri, kamerách a podobne,“ vysvetlila šéfka rezortu.

 

Skonštatovala, že je dôležité sledovať pri verejne činnej osobe konflikt záujmov. Tiež si však nemyslí, že je správne verejnosti podsúvať presvedčenie, že blízke osoby verejne činných osôb nemôžu byť úspešné, alebo nemôžu pôsobiť v obchodných vzťahoch so štátom.

„Dnešnú tlačovú konferenciu poslanca Fica považujem za úbohú a trápnu. Môžem len zopakovať, že zjavne stojím poslancovi Ficovi a jeho partii absolútne v ceste, aby dostali svojich ľudí von z väzby. Chcem jasne povedať, že Robertovi Ficovi neustúpim. Zvlášť vo veciach týkajúcich sa právneho štátu. Osobitne dnes, keď sa rozhoduje, ako bude vyzerať kolúzna väzba,“ uzavrela Kolíková.

 

Prečítajte si tiež: REPORTÁŽ: Strana Smer nevyslovení dôveru novej vláde. Požaduje okamžité ukončenie celoplošného testovaniatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies