Ministerstvo vnútra SR začína s výstavbou nového Koordinačného strediska integrovaného záchranného systému Bratislava

NETKY.SK • 20 September 2023, 12:15 • 2 min
Ministerstvo vnútra SR začína s výstavbou nového Koordinačného strediska integrovaného záchranného systému Bratislava

BRATISLAVA - Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky dnes, 20. 9. 2023 spúšťa výstavbu nového Koordinačného strediska integrovaného záchranného systému Bratislava v priestoroch budovy na Tomášikovej ulici v Bratislave. Toto nové špecializované pracovisko bude slúžiť na zabezpečenie príjmu a spracovania tieňových informácií na tiesňových linkách (112, 155 a 150) a riešenie mimoriadnych udalostí v rámci Bratislavského kraja.

slovakia

left justify in out

V priestoroch nového koordinačného strediska bude umiestnené pracovisko odboru krízového riadenia Okresného úradu Bratislava, operačné stredisko krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave a krajské operačné stredisko Záchrannej zdravotnej služby v Bratislave. Toto pracovisko bude patriť medzi najmodernejšie pracoviská svojho druhu na Slovensku.

 

Bude pozostávať z troch podlaží, z toho na prvom podlaží budú umiestnené obslužné priestory, ako sú šatne, relaxačné miestnosti a sociálne zariadenia, na druhom podlaží budú umiestnené dispečerské sály jednotlivých záchranných zložiek a tretie poschodie bude tvoriť priestor pre podporný personál.


Celková hodnota investície do nových priestorov je odhadovaná na približne 2,7 mil. eur. Spomínaná suma zahŕňa stavebnú aj technologickú časť. Celá výstavba by mala byť zrealizovaná do konca roka 2024.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: MV SR Foto: TASR / Erika Ďurčová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies