Ministerstvo vnútra odmieta politické obvinenia strany Smer-SD, nezakladajú sa na realite

NETKY.SK • 17 August 2022, 17:19 • 2 min
Ministerstvo vnútra odmieta politické obvinenia strany Smer-SD, nezakladajú sa na realite

BRATISLAVA – Ministerstvo vnútra (MV) SR dôrazne odmieta politické obvinenia strany Smer-SD.

slovakia

left justify in out

Podľa neho sú výmyslami a nezakladajú sa na realite. TASR reakciu poskytla hovorkyňa MV Zuzana Eliášová. „Predseda danej politickej strany verejne klame a podsúva svoje fantázie ako fakty. Faktom však je, že jeho nominanti svedčia o zverstvách, ktoré sa diali počas vládnutia vlády, ktorej súčasťou bola strana Smer-SD,“ uviedla Eliášová.

 

img

 

Ministerstvo podľa nej kontinuálne verejne zdôrazňuje, že polícia je po dlhých rokoch slobodná v konaní. „Dôkazom toho je 17 právoplatne odsúdených z čias ich vládnutia, obžalovaných je 25 osôb v deviatich prípadoch, ďalších 17 obvinených je v rámci aktuálne prebiehajúcich trestných konaní,“ doplnila hovorkyňa. Rezort pripomenul, že predseda strany Smer-SD Robert Fico je obvinený spolu s ďalšími zo zosnovania zločineckej skupiny.

 

„Orgány činné v trestnom konaní sú z jeho strany zastrašované, pán predseda tak pokračuje v prezentácii svojho konania z minulosti,“ podotkla hovorkyňa. Ministerstvo zároveň poukázalo na to, že Fico popiera existenciu zlatých tehličiek, ktoré sa našli v trezore bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv Kajetána K. „Spochybňovanie procesov a podsúvanie falošnej reality ministerstvo vnútra vníma ako snahu o prikrytie závažných podozrení z minulosti,“ dodala Eliášová.

 

img

 

Opozičná strana Smer-SD podala v stredu na Generálnej prokuratúre (GP) SR trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania zločinu sabotáže. Podanie sa podľa predsedu strany Roberta Fica týka širšieho okruhu osôb, napríklad viacerých vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). 

 

Možno vás zaujme: Silné slová Fica na klamstvá NAKAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies