Roman Michelko: Ak Danko nedosiahne v prieskumoch priaznivé výsledky, môže sa stať, že sa vzdá a SNS podporí iného kandidáta

NETKY.SK • 11 Február 2024, 17:29 • 2 min
Roman Michelko: Ak Danko nedosiahne v prieskumoch priaznivé výsledky, môže sa stať, že sa vzdá a SNS podporí iného kandidáta

Ak by predvolebné prieskumy kontinuálne naznačovali, že Andrej Danko nie je najpreferovanejším z ponuky národno-konzervatívnych kandidátov, nemožno vylúčiť, že niekoľko dní pred prvým kolom voľby prezidenta sa kandidatúry vzdá a SNS svojim voličom odporučí iného kandidáta.

slovakia

left justify in out

Ak by predvolebné prieskumy kontinuálne naznačovali, že Andrej Danko nie je najpreferovanejším z ponuky národno-konzervatívnych kandidátov, nemožno vylúčiť, že niekoľko dní pred prvým kolom voľby prezidenta sa kandidatúry vzdá a SNS svojim voličom odporučí iného kandidáta. V relácii TV Markíza Na telo to uviedol predseda parlamentného výboru pre kultúru a médiá Roman Michelko (SNS).

Zdôraznil však, že líder národniarov do kampane i prvých debát určite vstúpi. „Je to priestor pre prezentáciu názorov a vízií, bolo by chybou takúto možnosť nevyužiť,“ upozornil.

Prieskumy podľa neho následne ukážu trend, „kto sa chytí a kto nechytí“ a kto bude z národno-konzervatívnej ponuky najviac rezonovať. „Ak trendy budú zlé, ja nevylučujem, že v nejaký čas – týždeň, desať dní pred voľbami, sa povie, že nebudeme trieštiť sily a odporučíme iného kandidáta,“ dodal.

Podľa Michelka sa v pondelok (12. 2.) nebude rokovať o odvolaní ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nominantka SNS). Michelko uviedol, že parlament nebude uznášaniaschopný.
Michelko zároveň naznačil, že na pôde zákonodarného zboru sa návrhom budú zaoberať v inom termíne.

Oznámil, že ministerka sa pondelkového rokovania nebude môcť zúčastniť. „Má dlhodobo plánovanú pracovnú cestu,“ vysvetlil.

Zároveň zdôraznil, že Šimkovičová sa chce v parlamente vyjadriť k návrhu na svoje odvolanie a uvádzaným argumentom. Tým, že v pondelok bude ministerka neprítomná, avizuje, že parlament nebude uznášaniaschopný a schôdza sa neotvorí.

Poslankyňa za SaS Mária Kolíková súhlasí s tým, že na takejto schôdzi by mala byť ministerka prítomná a mala by mať možnosť sa vyjadriť.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sarah Horová
Zdroj: RTVS, Podpredseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS). (spravy.rtvs.sk) Foto: FB

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies