Ministerstvo obrany sa tento rok nezapojí do leteckých dní SIAF

NETKY.SK • 3 Jún 2024, 16:12 • 2 min
Ministerstvo obrany sa tento rok nezapojí do leteckých dní SIAF

BRATISLAVA - Rezort obrany to zdôvodnil prelínajúcimi sa dátumami.

slovakia

left justify in out

Ministerstvo obrany SR sa tento rok nezapojí do Medzinárodných leteckých dní SIAF. Zdôvodnilo to krížiacimi sa termínmi s centrálnymi oslavami 80. výročia Slovenského národného povstania.

Poukazuje tiež na odporúčanie Vzdušných síl Ozbrojených síl SR, podľa ktorého je z pohľadu nákladovosti a logistiky predvádzanie vojenských spôsobilostí nerealizovateľné. Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva obrany Slovenskej republiky.

"Rezort obrany informoval vedenie SIAF-u o rozhodnutí neparticipovať na organizácií leteckých dní v januári tohto roku. Medzi oboma stranami nedošlo k uzatvoreniu vykonávacej zmluvy medzi MO SR a SIAF-om, avšak rezort obrany sa pre vyššie uvedené dôvody rozhodol k spolupráci nepristúpiť," vysvetlil rezort.

Ministerstvo ďalej argumentuje aj s poklesom návštevnosti počas uplynulých dvoch rokov, keď sa konali na základni Malacky-Kuchyňa. "V porovnaní s leteckými dňami organizovanými na letisku Sliač klesla až o dvojnásobok", upozornilo.

Medzinárodné letecké dni SIAF by sa mali uskutočniť na leteckej základni Malacky-Kuchyňa 31. augusta a 1. septembra.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: MO SR, Ilustračné foto: siaf.sk
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies