Ministerstvo posilnilo infolinky o novom koronavíruse

NETKY.SK • 29 Január 2020, 15:10 • 2 min
Ministerstvo posilnilo infolinky o novom koronavíruse

BRATISLAVA - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR posilnilo infolinky o novom koronavíruse. V stredu o tom informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

slovakia

left justify in out

Ministerstvo zriadilo ďalšiu linku z dôvodu veľkého dopytu zo strany verejnosti o praktické informácie. Na novej telefonickej linke 0918 659 580 sú odborníci k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. 

 

Dostanete konkrétne informácie

Zavolať na ňu môžu občania, ktorí budú potrebovať konkrétne informácie o tom, ako postupovať pri podozrení na ochorenie spôsobené novým koronavírusom. Linka pribudla pod taktovkou Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici. Pracovníci odboru epidemiológie RÚVZ BB podajú volajúcim všetky potrebné informácie.

 

img


Kontakty

0917 222 682 a novykoronavirus@uvzsr.sk, ktoré boli zriadené v pondelok, sú aj naďalej funkčné. Ide o telefonický a e-mailový kontakt pre informácie o novom koronavíruse, ktoré zriadil Úrad verejného zdravotníctva SR. Na kontakty sa v prípade potreby môže verejnosť obrátiť so svojimi otázkami k tejto téme, prípadne s prosbou o radu taktiež 24 hodín denne. Predseda vlády poverený riadením Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Peter Pellegrini sa v pondelok stretol s krízovým štábom z dôvodu aktuálnej situácie okolo koronavírusu. Aj keď na Slovensku zatiaľ neevidujeme prípad ochorenia na tento vírus, hlavný hygienik SR Ján Mikas upozornil, že pri súčasných možnostiach cestovania nevieme vylúčiť, že sa takýto prípad vyskytne aj u nás.
 

Viac o prípade sa dozviete v článku "Nákaza koronavírusom sa bude šíriť možno až pol roka" alebo pod hashtagom #koronavirustwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies