Do logickej olympiády pre najmenších sa prihlásil rekordný počet detí

NETKY.SK • 13 Február 2023, 14:00 • 2 min
Do logickej olympiády pre najmenších sa prihlásil rekordný počet detí

PREŠOV - Logické myslenie a zručnosti potrebné na vstup do školy bude tento rok rozvíjať 7582 detí z 344 materských škôl zo Slovenska a Čiech. V poradí ôsmy ročník súťaže Logická olympiáda pre najmenších bude prebiehať v materských školách od 1. marca do 1. júna.

slovakia

left justify in out

TASR o tom informovala hovorkyňa Prešovskej univerzity (PU) v Prešove Anna Polačková. "Hlavnou myšlienkou podujatia je riešiť logické úlohy, možno i netradične rozmýšľať a svoj výsledok aj zdôvodniť. Riešenie logických úloh olympiády učí deti komunikovať, vyjadrovať svoj názor, podporuje prácu v skupine a umožňuje prezentovať logické myslenie dieťaťa," priblížil Ľuboš Lukáč, interný doktorand na Pedagogickej fakulte (PF) PU a učiteľ intelektovo nadaných žiakov.

 

Podľa organizátorov je o olympiádu z roka na rok vyšší záujem. V porovnaní s minulým rokom sa do ôsmeho ročníka súťaže prihlásilo o takmer 1200 detí viac ako vlani. Stúpol aj počet zaregistrovaných materských škôl z 331 na 344, čo je v histórii súťaže doposiaľ najviac. "Súťaž sa realizuje v réžii zaregistrovaných materských škôl písomnou formou alebo spoločným riešením úloh v kolektíve detí, napríklad pri počítači alebo interaktívnej tabuli. Dôležité je nielen odpovedať, ale svoju odpoveď aj zdôvodniť, argumentovať a logicky vysvetliť," ozrejmil Lukáč.

 

Predškoláci okúsia svet logiky, abstraktného myslenia, hľadania súvislostí a precvičovania jemnej motoriky. "Obsahom zápolenia bude preverenie jednoduchých logických funkcií, tvorenia pojmov, dobrej pamäti, počítania a precvičovania jemnej motoriky detí predškolského veku. Teda všetko zo zručností potrebných na úspešné zvládnutie vyučovacích predmetov počas povinnej školskej dochádzky," doplnil Lukáč. Súťaž Logická olympiáda pre najmenších podporuje rozvoj logického myslenia detí predškolského veku. Jej organizátormi sú PF PU v Prešove, Centrum poradenstva a prevencie v Sabinove a Súkromná základná škola DSA v Prešove. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies