Minister vnútra prezradil odpoveď na dve dôležité otázky v súvislosti s generálom Lučanským

NETKY.SK • 2 Január 2021, 14:41 • 2 min
Minister vnútra prezradil odpoveď na dve dôležité otázky v súvislosti s generálom Lučanským

Na sociálnej sieti sa objavila snímka, ako policajti salutujú pred kondolenčnou knihou a fotografiou zosnulého exprezidenta Policajného zboru.

slovakia

left justify in out

Šéf rezortu vnútra zdôraznil, že téza o jeho vydanom zákaze kondolovať, je klamstvo. „Dostal som od včera množstvo správ, či je pravda, že som zakázal príslušníkom PZ uctiť si pamiatku generála Lučanského zapálením sviečky. Nie, nie je to pravda. Žiadny takýto zákaz som nedal,“ zdôraznil Mikulec.

 

 

Na sociálnej sieti dodal, že vestibul Prezídia PZ ponúkol fotografiu niekdajšieho šéfa PZ a možnosť zapísať sa do kondolenčnej knihy. „Sviečky rovnako horia pred budovou prezídia, kde vznikla aj fotka salutujúcich policajtov,“ dodal s tým, že má výhradu len ku spôsobu, akým to policajti urobili.

 

Nominant OĽaNO sa totiž nazdáva, že po správnosti mali byť otočení tvárami k fotke a nie k objektívom. „To by pre nich nemala byť nová informácia a tiež to, bohužiaľ, o niečom svedčí,“ vyjadril sa šéf rezortu vnútra.

 

No prezradil aj ďalšiu odpoveď na otázku, ktorú dostával často. „Vyšetrovateľ žiadnym spôsobom neobmedzoval styk obvineného s rodinnými príslušníkmi, príslušná žiadosť o umožnenie návštevy vyšetrovateľovi doteraz doručená nebola,“ doplnil Roman Mikulec. Pozrite si aj o sľúbenej odmene od Jaroslava Naďa.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Michal redaktor

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies