Vzniká Aliancia slovenskej gastronómie, ktorá bude hájiť práva ľudí z tohto sektoru

NETKY.SK • 21 Apríl 2021, 10:30 • 2 min
Vzniká Aliancia slovenskej gastronómie, ktorá bude hájiť práva ľudí z tohto sektoru

BRATISLAVA - Iniciatíva 10 pre gastro zakladá oficiálnu stavovskú organizáciu pre gastro sektor Alianciu slovenskej gastronómie. Chce tak poukazovať na problémy v sektore a hájiť práva všetkých, ktorí podnikajú či pracujú v slovenskej gastronómii. Navrhovať bude tiež riešenia, ako prežiť pandemické obdobie a pre gastro chce vybojovať jasnejšiu a kvalitnejšiu budúcnosť.

slovakia

left justify in out

Na aktuálne obdobie si Aliancia slovenskej gastronómie zadefinovala tri základné priority. Hlavne presadenie reálnych a funkčných kompenzácií za tvrdé zatvorenie prevádzok, zníženie DPH na stravovacie služby na 5 až 10 % s cieľom priamej krátkodobej, 5 % formou dočasnej zníženej sadzby, aj dlhodobej podpory 10 %, a čo najskoršie bezpečné otváranie terás a interiérov gastro prevádzok a ich vrátenie do normálneho podnikateľského režimu.

 

img

Aliancia pripravuje v súčasnosti prvé kroky k prijímaniu svojich členov. Do aliancie je možne zaregistrovať sa online na jej stránke. Do augusta 2021 bude všetkých prihlásených registrovať bezplatne. V priebehu júna bude registrovaných členov informovať o konkrétnych aktivitách plánovaných na rok 2021 a o formálnych podmienkach členstva v ASG.

 

Súvisiaci článok: Prevádzokovatelia gastro sektoru žiadajú otvorenie terás, niektorým ešte nebola vyplatená ani pomoc


„Sme radi, že máme možnosť prezentovať cielené postoje aj v médiách či rokovať s kompetentnými, ktorým postupne meníme optiku toho, ako zefektívniť pomoc gastru počas pandémie a ako ho rozvíjať aj ďalej. Presadzujeme myšlienku, aby gastro sektor nebol vnímaný len ako biznis plný šedej ekonomiky, ale naopak, aby plnohodnotne prispieval do štátneho rozpočtu za férových podmienok pre obe strany. Len tak je možné vybudovať profesionálne prostredie, v ktorom sa oplatí podnikať, pracovať a robiť to, čo milujeme,“ uviedol k založeniu ASG Viliam Pavlovský.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies