Hádka v parlamente má následky! Veľvyslanectvo Ukrajiny v SR žiada ospravedlnenie

NETKY.SK • 9 Február 2022, 09:29 • 2 min
Hádka v parlamente má následky! Veľvyslanectvo Ukrajiny v SR žiada ospravedlnenie

BRATISLAVA - Veľvyslanectvo Ukrajiny v SR žiada ospravedlnenie za dehonestujúce správanie viacerých poslancov ĽSNS k vlajke Ukrajiny počas utorkového rokovania Národnej rady SR. Veľvyslanectvo zároveň ich správanie odsudzuje.

slovakia

left justify in out

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok už avizoval, že SR sa Ukrajine ospravedlní diplomatickou cestou. Veľvyslanectvo aj Korčok o tom informovali na sociálnej sieti. „Ivan Korčok počas rokovaní v Kyjeve potvrdil pevnú a neochvejnú pozíciu Slovenska pri podpore Ukrajiny. Nesprávne zaobchádzanie s vlajkou Ukrajiny poslancami Marekom Kotlebom a Andrejom Medveckým (obaja ĽSNS) nemôže touto podporou otriasť," zdôraznilo veľvyslanectvo.

 

 

Korčok uviedol, že sa za správanie poslancov hanbí o to viac, že k incidentu došlo počas jeho utorkových rokovaní v Kyjeve. „Niekoľko týždňov trvajúca hystéria a strašenie ľudí pre obrannú zmluvu s USA sa premenili na besnenie opozície a extrémistov v parlamente. Už je veru ťažko medzi nimi rozoznať rozdiel. Rúbe sa hlava nehlava a nedotknuteľné už nie sú ani symboly nášho suseda, ktorý sa nachádza v ťažkej situácii," skonštatoval Korčok. Vyjadril ľútosť a uistil, že Slovensko sa svojmu východnému susedovi diplomaticky ospravedlní.

 

img

 

Peter Krúpa (ĽSNS) a Andrej Medvecký sa v utorok (8. 2.) pred začiatkom diskusie o obrannej dohode v parlamente postavili k rečníckemu pultu aj so slovenskou vlajkou. Následne k pultu prišli aj Jana Bittó Cigániková a Miroslav Žiak (obaja SaS) s ukrajinskou vlajkou.

 

 

Poslanci sa pri pulte začali navzájom oblievať vodou. Vodou poslanci ĽSNS oblievali aj ukrajinskú vlajku a ďalší poslanci ĽSNS nakoniec štátny symbol Ukrajiny poslancom SaS vytrhli z rúk.

 

Prečítajte si: AKTUALIZÁCIA: Parlament ukončil dnešné rokovanie. Hlasovať bude v stredu

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies