Merkelová nesúhlasí s krokmi Twitteru proti Donaldovi Trumpovi

NETKY.SK • 11 Január 2021, 14:46 • 2 min
Merkelová nesúhlasí s krokmi Twitteru proti Donaldovi Trumpovi

BERLÍN - Zablokovanie účtu dosluhujúceho amerického prezidenta Donalda Trumpa na sociálnej sieti Twitter považuje nemecká kancelárka Angela Merkelová za "problematické".

slovakia

left justify in out

O trvalom zablokovaní Trumpovho konta rozhodol Twitter v piatok. Ako dôvod uviedol "riziko ďalšieho podnecovania násilia". Spoločnosť reagovala na udalosti v americkom Kapitole, kam minulý týždeň v stredu vtrhli stovky priaznivcov odchádzajúceho prezidenta. Kongres v tom čase rátal hlasy Zboru voliteľov, aby potvrdil víťazstvo novozvoleného prezidenta Joea Bidena. Pri incidente zahynulo päť ľudí vrátane jedného policajta.

 

Súvisiaci článok: Podporovatelia Donalda Trumpa obsadili budovu Kapitolu, kde rokoval Kongres. Zasahovať musí aj Národná garda

 

Dalo sa to riešiť inak 
Prevádzkovatelia sociálnych sietí majú zabezpečiť, aby “politická komunikácia nebola otrávená nenávisťou, klamstvami a podnecovaním násilia", uviedol Merkelovej hovorca Steffen Seibert. Takýmto prípadom je správne čeliť, napríklad označením problematického obsahu, sloboda prejavu je ale základné právo, upozornil hovorca.

 

img

 

Nemajú na to právo
"Do tohto základného práva možno zasiahnuť, avšak na základe zákona a v rámci, ktorý určia zákonodarcovia, nie na základe rozhodnutia manažmentu sociálnych mediálnych platforiem," povedal Seibert pred novinármi v Berlíne.

"Z tohto pohľadu považuje kancelárka za problematické, že účty amerického prezidenta sú teraz trvalo zablokované," uzavrel Seibert.

 

img

 

Pridal sa aj druhý gigant 
Trumpov účet vo štvrtok zablokovala aj sociálna sieť Facebook, predbežne do inaugurácie jeho nástupcu Joea Bidena 20. januára. Opatrenie však môže platiť aj natrvalo.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies