Ako bude rezort spravodlivosti riešiť situáciu s Haščákom?

NETKY.SK • 13 Január 2022, 11:58 • 2 min
Ako bude rezort spravodlivosti riešiť situáciu s Haščákom?

BRATISLAVA - Akýkoľvek návrh na ospravedlnenie alebo odškodnenie zo strany podnikateľa Jaroslava Haščáka bude ministerstvo spravodlivosti riešiť štandardným postupom.

slovakia

left justify in out

Po stredajšom zasadnutí vlády to povedala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Reagovala tak na informácie, že finančník bude žiadať ospravedlnenie a prípadne aj odškodnenie za stíhanie vedené voči jeho osobe.

 

img

„Ja ani nemám vedomosť, že by nám taká žiadosť bola doručená," povedala ministerka s tým, že k zaujatiu postoja k celej veci potrebuje vidieť konkrétnu žiadosť a porovnať ju so skutočnosťami v spise prípadu. „Mohlo by tam byť aj veľa nepresností," dodala.

 

img

Advokát Peter Kubina v utorok 11. januára informoval, že podnikateľ Jaroslav Haščák sa rozhodol uplatniť si voči štátu nárok na náhradu škody, ktorú utrpel nezákonným obvinením a následným väzobným stíhaním. Advokát v tejto súvislosti skonštatoval, že rozhodnutie odvolacieho senátu Najvyššieho súdu SR zo 7. januára 2021 a rozhodnutie Generálneho prokurátora SR z 31. augusta 2021, ako aj rozhodnutie dovolacieho senátu Najvyššieho súdu z 20. septembra, jednoznačne konštatovali nezákonnosť a neopodstatnenosť vznesenia obvinenia a väzobného stíhania Jaroslava Haščáka. Podnikateľ bude žiadať Ministerstvo spravodlivosti SR a Generálnu prokuratúru SR o ospravedlnenie, pričom náhradu v peniazoch bude požadovať iba v prípade, ak k ospravedlneniu nedôjde.
 

Prečítajte si: Jaroslav Haščák žiada ospravedlnenie. Zvažuje aj finančnú náhradu. Koľko?twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies