Máte radi materinskú slovenčinu? V Bratislave môžete byť v utorok "V náručí jazyka"

NETKY.SK • 25 Február 2024, 19:00 • 2 min
Máte radi materinskú slovenčinu? V Bratislave môžete byť v utorok "V náručí jazyka"

V náručí jazyka snívame, spievame, tvoríme a myslíme. Pri príležitosti Medzinárodného dňa materinského jazyka, ktorým bol 21. február, si celý svet pripomína význam a hodnotu materinského jazyka.

slovakia

left justify in out

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky ako ústredný orgán štátnej správy v oblasti starostlivosti o štátny jazyk pri príležitosti osláv Medzinárodného dňa materinského jazyka usporadúva v poradí už II. ročník odbornej konferencie pod názvom V náručí jazyka.  
 
Podujatie sa uskutoční v utorok 27. februára 2024 v priestoroch Prednáškovej sály Univerzitnej knižnice v Bratislave na Ventúrskej ulici č. 11 a je adresované pedagogickým pracovníkom v oblasti slovenského jazyka a literatúry, jazykovedy a translatológie, učiteľom slovenského jazyka ako cudzieho jazyka, metodikom – učiteľom profesijného rozvoja a vysokoškolským študentom.
 
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky považuje 21. február – Medzinárodný deň materinského jazyka za vhodnú príležitosť na zvyšovanie celospoločenského povedomia o materinskom jazyku ako základnom prvku nehmotného kultúrneho dedičstva a ako príležitosť na ochranu a rozvoj kvalitatívnej úrovne slovenského jazyka.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Rastislav Čižmár
Zdroj: MK SR, Foto: Poduatie podporuje Ministerstvo kultúry SR. (culture.gov.sk)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies