Významný vedec z CERN-u Cholakian vyzýva k novému prístupu ku klíme

NETKY.SK • 16 August 2023, 13:48 • 2 min
Významný vedec z CERN-u Cholakian vyzýva k novému prístupu ku klíme

ŽENEVA - Významný časticový fyzik Egon Cholakian, spojený s projektami CERN a NASA, vyzýva svetových vedcov, aby sa spojili v záujme prežitia ľudstva.

slovakia

left justify in out

Egon Cholakian zverejnil naliehavé video prehlásenie o skutočnom rozsahu klimatického kolapsu na našej planéte, v ktorom oslovil svetovú vedeckú komunitu, najvyšších predstaviteľov štátov i celé ľudstvo.

 

Pri popise klimatických výziev, ktorým v súčasnej dobe čelíme, zdôraznil: „Zem zažíva rapídnu eskaláciu extrémnych klimatických a geodynamických udalostí. Dochádza k výraznému nárastu výskytu a rozsahu seizmických, vulkanických, hydrologických, atmosférických, gravitačných a tepelných anomálií.“

 

Taktiež dodal, že: „Nespochybniteľné údaje jednoznačne ukazujú, že katastrofy na Zemi eskalujú geometrickou postupnosťou.“ Egon Cholakian vysvetľuje, že súčasný vedecký prístup nedokáže vysvetliť príčiny vyššie uvedených znepokojujúcich javov ani pre ne nájsť rozumné riešenie.

Preto je potrebný radikálne nový prístup v štúdiu klímy, aby sa tento problém dôkladne preskúmal a aby sa našlo jeho urgentné riešenie: „Čo najskôr musíme vytvoriť interdisciplinárny, viacvektorový mechanizmus na záchranu našej planéty so zapojením najlepších vedcov z rôznych krajín sveta,“ hovorí Cholakian.

 

Navrhol založenie Jednotného medzinárodného vedecko-výskumného centra s neobmedzeným prístupom ku všetkým potrebným zdrojom. Obracia sa na prezidentov a lídrov všetkých krajín:

 

„V mene vedy a ľudstva ja, Egon Cholakian, apelujem na vás, vodcovia národov sveta, s naliehavou výzvou: zakopte vojnové sekery a zasadnite k rokovaciemu stolu. Je čas začať uvažovať o jednotnej globálnej ekonomike a konsolidovanom zjednotenom svete. Toto nie je len vyjadrenie mojich názorov; je to absolútna nevyhnutnosť na zabezpečenie prežitia našej planéty.” twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: SITA / Earth Save Science Collaborative Foto: SITA
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies