Zásadné témy nie sú dostatočne riešené, uviedol Fico

NETKY.SK • 16 Marec 2022, 16:13 • 2 min
Zásadné témy nie sú dostatočne riešené, uviedol Fico

BRATISLAVA – Vládna koalícia odmieta rokovať o zásadných témach, z parlamentu sa stal akýsi obslužný aparát vlády. Vyhlásil to v stredu líder Smeru-SD Robert Fico. Peter Kremský (OĽaNO) si myslí, že ide o „zastierací manéver“ Fica na zakrytie toho, čo Smer-SD v minulosti zanedbal.

slovakia

left justify in out

img

 

„Národná rada napriek tomu, že sa stretáva a že prijíma nejaké rozhodnutia, je prakticky znefunkčnená, pretože vládna koalícia odmieta rokovať o zásadných spoločenských, politických, hospodárskych, ekonomických, finančných a sociálnych témach. Z národnej rady sa stal nejaký obslužný aparát pre vládu SR,“ tvrdí Fico.

 

Je presvedčený, že témy energií, najmä zemného plynu a ropy, a zdražovania, sú aktuálne najvýznamnejšími, ktoré na Slovensku treba riešiť. Vláda však podľa jeho slov dala pokyn, aby koalícia neodsúhlasila program schôdze, ktorú inicioval Smer-SD.

 

„Len sme chceli zastaviť, do slova a do písmena, diverznú činnosť predsedu vlády Hegera a prezidentky Čaputovej, pokiaľ ide o zastavenie dodávok plynu a ropy na územie Slovenskej republiky,“ skonštatoval Fico s tým, že Slovensko je odkázané na dovoz týchto surovín.

 

img

 

Kremský tvrdí, že ide o „ďalší zastierací manéver“ Fica. „Vykrikovaním a obviňovaním vlády z nejakých vecí nemožno zakryť to, čo Smer dlhé roky zanedbával, zneužíval,“ dodal. Pripustil, že Slovensko je závislé od ruských surovín. Tvrdenie, že vláda chce okamžite odstrihnúť Slovensko od dodávok energií z Ruska, je však podľa neho „slamený panák“. „Nikto nehovorí o okamžitom odstavení, to sa ani nedá,“ skonštatoval. Vláda aj EÚ podľa neho hovoria len o spustení krokov, ktoré znížia závislosť od týchto dodávok surovín v budúcnosti.

 

img

 

Slovensko by podľa neho malo mať jasný akčný plán, ako znížiť závislosť a znížiť spotrebu energií. Množstvo energie sa podľa Kremského dá ušetriť tým, že „zapcháme diery, ktorými nám energia uniká“. Bude tlačiť na ministerstvo hospodárstva, aby takýto akčný plán vypracovalo. Vláda zároveň podľa Fica nerobí nič ani s nežiaducim cenovým vývojom potravín či energií. Smer-SD žiadal tiež bezodkladné zabezpečenie cenovej kontroly predajcov pohonných látok a obchodných reťazcov.

 

Fico zároveň avizoval, že sa pokúsia odvolať ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO), ak sa potvrdia informácie o gastrozákazke na východnom Slovensku. Poukázal pritom na to, že bratislavská firma dostala zákazku na dodanie jedla na východné Slovenska. Pýtal sa pritom, či na východnom Slovensku nie sú „vývarovne“, ktoré dokážu zabezpečiť stravu priamo na mieste.

 

Možno vás zaujme: Abramovičovo súkromné lietadlo pristálo v Moskvetwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies