Martin Klus neodporúča rušenie letov z a do Veľkej Británie pre indický variant koronavírusu, ktorý sa na ostrove šíri

NETKY.SK • 26 Máj 2021, 06:13 • 2 min
Martin Klus neodporúča rušenie letov z a do Veľkej Británie pre indický variant koronavírusu, ktorý sa na ostrove šíri

BRATISLAVA – Rušenie letov do a zo Spojeného kráľovstva je až posledná možnosť. V dnešnej relácii televízie Joj Analýzy na hrane to uviedol štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS).

slovakia

left justify in out

Štátny tajomník konštatuje, že je oveľa ľahšie nechať lety medzi Slovenskom a Spojeným kráľovstvom v prevádzke, lebo sa tak bude dať ľahšie odsledovať nástup cestujúcich po príchode na Slovensko do karantény. Tvrdí, že Slovensko by sa skôr vybralo cestou sprísnenia pravidiel po príchode z ostrovnej krajiny.

Klus apeloval na občanov, že to, akým spôsobom sa bude cez letné mesiace a po nich žiť, majú občania vo svojich rukách. „Pokiaľ bude 70 percent populácie zaočkovaná, tak sa bude tvoriť kolektívna imunita,“ tvrdí.

 

Dodáva, že dobrým príkladom očkovania je Izrael, Spojené kráľovstvo či niektoré štáty USA, kde sa rýchle zaočkovanie prejavilo na poklese prírastkov nákazy koronavírusom.

Rakúsko obmedzuje cestovanie z Veľkej Británie v súvislosti s obavami z variantu koronavírusu, ktorý sa tam šíri. Opatrenie vstupuje do platnosti okamžite, informovalo rakúske ministerstvo zdravotníctva.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies