Markíza prináša seriál Sluha národa, ktorý predznamenal osud Volodymyra Zelenského

NETKY.SK • 23 Marec 2022, 16:52 • 2 min
Markíza prináša seriál Sluha národa, ktorý predznamenal osud Volodymyra Zelenského

Keď sa z hromženia jedného obyčajného ukrajinského stredoškolského učiteľa na skazenosť vlády stane na sociálnych médiách virálny hit, ľud z neho urobí nového prezidenta krajiny.

slovakia

left justify in out

Muž, na ktorého sa momentálne upierajú oči celého sveta. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a už takmer mesiac trvajúci vojenský konflikt na území krajiny susediacej so Slovenskom dennodenne otvára všetky spravodajské relácie a zapĺňa stránky novín.

 

Skupina Markíza teraz v expresne krátkom čase po zakúpení vysielacích práv prináša výnimočný seriál s názvom Sluha národa (Servant of the People), v ktorom Zelenskyj stvárňoval ukrajinskú hlavu štátu krátko predtým, ako sa ňou reálne stal.

 

img

 

Čo sa stane, keď bude za prezidenta Ukrajiny zvolený síce úplne obyčajný, ale zato čestný človek? Sluha národa je satirický komediálny seriál, ktorý odpovedá na túto otázku. Čestného a skromného učiteľa dejepisu Vasilija Petroviča Goloboroďka zachytí kamera mobilného telefónu, ako zúri nad biednou situáciou vo svojej krajine. Keď jeho žiak zverejní toto video na YouTube, stane sa z neho virálny hit. Všetkým sa páči Vasilijovo rozhorčenie a ľudia začnú zbierať peniaze na prezidentskú kampaň. Tú Vasilij na prekvapenie všetkých vyhrá a skutočne sa stane ukrajinským prezidentom!

 

img

 

Sluha národa sleduje Vasilijov nový život vo funkcii prezidenta. Na svojich zvykoch však nechce nič meniť, chce zostať rovnaký, bývať v byte s rodičmi, na konci mesiaca si požičiavať peniaze od kamarátov a do práce chodiť na bicykli. Má to však jeden háčik, teraz je jeho prácou byť najmocnejším mužom v krajine. Vasilij čoskoro zistí, že štát riadia oveľa mocnejší ľudia a inštitúcie, než je on sám. Zomelú temné sily establišmentu tohto čestného a skromného muža, alebo Vasilij prežije v boji proti inštitucionalizovanej korupcii?

 

img

 

Sluha národa v domovskej Ukrajine trhal rekordy sledovanosti na obrazovkách televízie 1+1 a okrem troch sezón seriálu bol natočený aj celovečerný film. Po obrovskom úspechu seriálu tvorca a ústredný herec Volodymyr Zelenskyj oznámil svoj zámer kandidovať na prezidenta vo voľbách v roku 2019 – tentoraz naozaj! Zelenskyj sa napriek chýbajúcim politickým skúsenostiam napokon presadil vďaka vlne nespokojnosti voličov s predchádzajúcim vedením štátu a kampani sľubujúcej koniec korupcie, proti ktorej bojuje aj jeho seriálová postava.

 

img

 

Prvé dve epizódy Sluhu národa odvysiela v pondelok 28. marca 2022 o 21:50 hod. televízia Markíza, následne sa od soboty 2. apríla 2022 seriál presunie na stanicu Dajto, kde bude vysielaný v týždennej periodicite o 20:30 hod., vždy v štyroch častiach za sebou. K dispozícii bude v predstihu aj predplatiteľom streamovacej služby VOYO. V záujme čo najväčšej autentickosti bude seriál na všetkých platformách uvedený v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.   


 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Felecia sefredaktorka
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies