Lyžovačka vo Vysokých Tatrách je najdrahšia na svete

NETKY.SK • 6 Marec 2015, 10:07 • 2 min
Lyžovačka vo Vysokých Tatrách je najdrahšia na svete

BRATISLAVA - Tatranci sa pustili do kritiky skipasov v najväčších tatranských strediskách. Nepáči sa im totiž cenová politika top prevádzkovateľa horských stredísk v strednej a vo východnej Európe - spoločnosti Tatry mountain resorts (TMR).

slovakia

left justify in out

Tá tu cenami tvrdí muziku na zjazdovkách v Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese a v Starom Smokovci. Z cenového porovnania skipasov v lyžiarskych strediskách po celom svete pritom ťahajú Tatry za kratší koniec.

 

"Štrbské Pleso z analýzy vychádza ako najdrahšia lyžovačka v Európe i na svete," povedal pre denník Hospodárske noviny miestny poslanec a podnikateľ Gabriel Jamnický z J. M. G. Travel Agency - Ski School.

 

Tatranci tak podľa neho prichádzajú o turistov. Za cenami lístkov treba podľa predsedu Predstavenstva TMR Bohuša Hlavatého hľadať investície spoločnosti do skvalitňovania stredísk. Ak by sme porovnali cenníky našich a zahraničných stredísk, výsledok vyznieva v náš neprospech.

 

Dôvod je pritom jednoduchý. Top strediská v zahraničí ponúkajú na jeden skipas aj vyše 100 kilometrov zjazdoviek. Cena je potom oveľa nižšia ako v našich strediskách. Napríklad legendárny Kitzbühel ponúka za 49 eur až 170 kilometrov zjazdoviek. Tri lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách ponúkajú za 31 eur "len" 24 kilometrov tratí.

 

TMR poukazuje na to, že pri cenotvorbe vychádzali z rovnice, do ktorej vstupuje kvalita produktu, dopyt po ňom a ochota klientov zaň zaplatiť.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies