Lyžiarske podmienky na Slovensku sa začali zlepšovať

NETKY.SK • 27 December 2014, 11:19 • 2 min
Lyžiarske podmienky na Slovensku sa začali zlepšovať

BRATISLAVA - Vďaka výraznému ochladeniu sa lyžiarske podmienky na Slovensku začali zlepšovať. Okrem toho zjazdovkám pomohli nové centimetre snehu, vo vysokohorských lokalitách pripadlo 15 až 20 centimetrov prašanu, informuje portál HolidayInfo.sk.

slovakia

left justify in out

Podľa portálu je počet upravených svahov v porovnaní s minulými rokmi výrazne nižší, do prevádzky však pribudli ďalšie strediská. Okrem Chopku, Tatranskej Lomnice, Štrbského Plesa, Jakubkovej lúky, Roháčov a Litmanovej, môžu priaznivci zimných športov od dnes vyraziť na Donovaly, do Veľkej Rače, na Kubínsku hoľu, do Drienice, Bachledovej - DENY alebo na Krahule, kde je aj večerné lyžovanie. Podľa portálu by k nim v najbližších dňoch mali pribudnúť aj ďalšie, závisí to však od toho, ako rýchlo sa prevádzkovateľom podarí lyžiarske svahy technicky dosnežiť. Na Táloch plánujú sezónu otvoriť v utorok 30. decembra, v Závažnej Porube a v Strednici – Ždiar v nedeľu 28. decembra. V strediskách treba počítať s čiastočnou prevádzkou.

 

Veľmi dobré lyžiarske podmienky hlási stredisko Litmanová a Štrbské Pleso, v oboch strediskách je v priemere 40 centimetrov snehu. Veľmi dobré podmienky sú aj v stredisku Skicentrum Strednica – Ždiar, kde namerali 30 cm snehu. Dobré podmienky v Nízkych Tatrách hlásia strediská Opalisko - Závažná Poruba (30 - 50 cm), Chopok Juh (20 - 50 cm), Chopok Sever (20 - 40 cm) a Donovaly v lokalite Záhradište (10 - 20 cm). 

 

Tatranská Lomnica hlási dobré podmienky a 35 až 45 cm snehu, Jakubkova lúka má tiež dobré podmienky a namerali tam 35 až 40 cm. Bachledova - DENY hlási dobré podmienky a 30 cm. Dobré podmienky majú tiež strediská Roháče - Spálená (40 - 50 cm), Krahule (20 cm), Snowparadise Veľká Rača (25 - 30 cm), Skipark Kubínska hoľa (10 - 20 cm) a rovnako Drienica, kde hlásia 20 centimetrov snehu. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies