Kyvadlová doprava Smolenická fčela povozí cez letné víkendy návštevníkov regiónu.

NETKY.SK • 24 Jún 2023, 08:00 • 2 min
Kyvadlová doprava Smolenická fčela povozí cez letné víkendy návštevníkov regiónu.

SMOLENICE - Smolenická fčela, kyvadlová autobusová doprava, zo smeru od Trnavy a zo Záhoria bude počas letných víkendov k dispozícii návštevníkom Smoleníc a ich okolia v Malých Karpatoch.

slovakia

left justify in out

Smolenická fčela, kyvadlová autobusová doprava, zo smeru od Trnavy a zo Záhoria bude počas letných víkendov k dispozícii návštevníkom Smoleníc a ich okolia v Malých Karpatoch. Je motiváciou k návšteve turistických cieľov regiónu a zároveň pozvánkou vynechať z cestovania vlastné auto. Uviedol to riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism Alexander Prostinák.

 

"Kyvadlový autobus funguje na princípe vystúp - nastúp, takže ho možno na akejkoľvek zastávke opustiť, alebo doň nastúpiť," uviedol. Obec Smolenice má štyri lákadlá najmä pre rodiny s deťmi. Ide o jaskyňu Driny, jedinú sprístupnenú jaskyňu Malých Karpát a západného Slovenska, Smolenický zámok, kedysi sídlo rodiny Pálffyovcov, múzeum rozsiahleho hradiska Molpír a edukatívne medovinárstvo Včelovina. Doprava Smolenickej fčely nadväzuje na príchody vlakov do Smoleníc z oboch smerov, posledná odchádza z parkoviska Jahodník na železničnú stanicu o 19.30 h.

 

"Nápor turistov počas letnej sezóny vnímame každý rok, kapacita parkovacích miest je však obmedzená. Vďaka finančnej podpore Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj sme našli riešenie v podobe spoločnej dopravy a veríme, že návštevníkov poteší. Ak auto nechajú doma, nemusia sa starať o parkovanie. Smolenická fčela ich pohodlne prepraví a oni si budú môcť užiť spoznávanie krás nášho regiónu," dodal Prostinák.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies