Kľúčový svedok v kauze údajného gangu Róberta O. odmietol vypovedať

NETKY.SK • 25 Október 2010, 12:08 • 2 min
Kľúčový svedok v kauze údajného gangu Róberta O. odmietol vypovedať

Kľúčový svedok v kauze údajného gangu Róberta O. odmietol vypovedať

slovakia

left justify in out

Kľúčový svedok v kauze údajnej zločineckej skupiny Róberta O. dnes na pojednávaní Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku odmietol vypovedať. Odôvodnil to tým, že si nechce privodiť trestné stíhanie.
      "Trvám na svojich doterajších výpovediach," dodal bývalý chránený svedok Róbert G. Rovnako ako ďalší obžalovaný je v súčasnosti obvinený z približne 20 skutkov. Prokurátor potvrdil, že na Róberta G. zatiaľ obžaloba podaná nebola.
      Tento bývalý chránený svedok prišiel na pojednávanie v sprievode justičnej stráže. Súd zistil, že už nie je v klasickom programe ochrany, preto ho chcel vypočuť priamo na pojednávaní a nie prostredníctvom telemostu, ako tomu bolo naposledy. Z obžalovaných sa procesu dnes zúčastnil len údajný šéf skupiny Róbert O.
      Najvyšší súd SR rozhodnutím na neverejnom zasadnutí 26. februára zrušil verdikt Špeciálneho súdu z februára minulého roku, ktorým Róberta O. a jeho siedmich komplicov odsúdil na tresty väzenia. Róbert O. vtedy dostal doživotie, rovnako aj údajný nájomný vrah Jaroslav P. Ostatných odsúdili na štyri až desať rokov za mrežami. Jaroslav P. sa medzičasom v lete minulého roka dostal z väzby na slobodu. ŠTS následne 9. marca rozhodol, že pôvodne rozdelená trestná vec Róberta O. a spol. na viacero samostatných konaní bude znovu spojená.
      V celej kauze obžalovali 16 údajných páchateľov. Organizácia na čele s Róbertom O., Róbertom N. a Jozefom L. má údajne na svedomí šesť vrážd. Najznámejšou bola vražda ich konkurenta Jozefa Eštóka, pri ktorej prišiel o život aj nezainteresovaný muž. Okrem toho sa mali obžalovaní dopustiť aj niekoľkých pokusov o vraždu. Obžalovali ich aj z nedovoleného ozbrojovania, obchodu so zbraňami, ťažkého ublíženia na zdraví, vydierania a ďalších zločinov.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies