Exprezident Lučanský mal písať rodine zo svojej väzenskej cely

NETKY.SK • 7 Január 2021, 21:41 • 2 min
Exprezident Lučanský mal písať rodine zo svojej väzenskej cely

BRATISLAVA - Bývalý policajný prezident Milan Lučanský údajne z väzby písal rodine. Ako dnes pre médiá uviedol poslanec Milan Laurenčík (SaS), túto informáciu na zasadnutí branno-bezpečnostného výboru parlamentu uviedol právny zástupca rodiny zosnulého Miroslav Radačovský.

slovakia

left justify in out

Netušil o tom ani Žilinka 

Informáciu však podľa Laurenčíka nevedel nikto z kompetentných vrátane generálneho prokurátora Maroša Žilinku potvrdiť.

 

img


"On (právny zástupca) mal nejaký dokument okopírovaný, tvrdil, že to je vierohodný dokument, že je to komunikácia, ktorú písal pán Lučanský rodine," povedal Laurenčík.

 

Zároveň potvrdil, že naďalej platí, že rodina nedala súhlas na zverejnenie zdravotných záznamov zosnulého. "Žiadne informácie nám nikto neposkytol, ani nenaznačil," povedal poslanec s tým, že v týchto záznamoch by mal byť detailný popis zranení z oboch incidentov zo začiatku aj konca decembra.

 

Začiatkom decembra sa mal zraniť sám 

Všetci účastníci výboru, či už ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) alebo generálny prokurátor Žilinka však podľa Laurenčíka jednohlasne potvrdili, že zranenia zo začiatku decembra si Lučanský spôsobil sám a nešlo o pokus o samovraždu, či o cudzie zavinenie.

 

Viac sa dočítate v: AKTUALIZÁCIA: Poškodenie zdravia Milana L. dal prešetriť nový generálny prokurátor SR

 

Vyšetrovanie naďalej prebieha 
Generálny prokurátor zároveň podľa Laurenčíka informoval členov výboru o prebiehajúcich trestných konaniach v tejto veci. "Ešte sú to všetko trestné stíhania vo veci, takže nikto nie je konkrétne obvinený," dodal.

 

Kolíková to potvrdila aj dnes 
Ministerka Kolíková po dnešnom rokovaní výboru uviedla, že Lučanského medzi zranením a hospitalizáciou na začiatku decembra videli jeho advokáti. "Mali možnosť sa s ním o tom rozprávať," povedala. Dodala, že obhajca Lučanského po incidente potvrdil verziu, že sa zranil nešťastne.

 

img

 

Bolo to rozhodnutie lekára 

Hospitalizácia v Ružomberku bola podľa odchádzajúceho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Milana Ivana dohodnutá na základe rozhodnutia odborného lekára z Fakultnej nemocnice v Prešove. "Existujú traja až piati odborníci, ktorí môžu robiť takýto zákrok, aký bol vykonaný pánovi Lučanskému," povedal Ivan na margo výronu, pre ktorý bol Lučanský operovaný.

 

Prečo bol presúvaný?
Šéf prešovského väzenského ústavu Norbert Kundák sa vyjadril aj k špekuláciám o tom, prečo bol Lučanský v rámci väzby presúvaný medzi celami. Dôvodom podľa neho bolo, aby mal ZVJS lepší prehľad o dianí pred jeho celou.

 

img

 

"Keď bol dodaný do ústavu Prešov dňa 7. decembra, bol umiestnený na cele, pred ktorou sme nemali taký podrobný kamerový záznam," povedal. Pokiaľ ide o prípadnú korešpondenciu Lučanského, podľa Kundáka obhliadku jeho cely vykonal vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby ministerstva vnútra.

 

Úmrtie 

Bývalý prezident Policajného zboru Milan Lučanský zomrel v stredu 30. decembra po tom, ako sa 29. decembra v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu. Vo väzbe bol pre obvinenie v kauze Judáš.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies