Veľký požiar v obľúbenom chorvátskom letovisku. Majitelia lodí si život zachraňovali skokom do vody

NETKY.SK • 15 Máj 2024, 13:55 • 2 min
Veľký požiar v obľúbenom chorvátskom letovisku. Majitelia lodí si život zachraňovali skokom do vody

ZÁHREB – Rozsiahly požiar v maríne na severozápade Chorvátska v stredu zničil 22 lodí a spôsobil obrovské škody. Zranenia sa nezaznamenali. Správu priniesla agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Plamene zachvátili v skorých ranných hodinách marínu v obci Medulin na juhu Istrijského polostrova, čo je približne 10 kilometrov juhovýchodne od mesta Pula.
 
Podľa informácií miestnych médií si niektorí majitelia lodí holý život pred požiarom zachraňovali skokom do vody, a tak sa im podarilo uniknúť pred katastrofou.
 
Privolaní hasiči sa snažili zachrániť ešte nepoškodené lode. Plamene sa im podarilo dostať pod kontrolu. Čo požiar zapríčinilo, bude zrejmé až z výsledkov vyšetrovania. Miestne úrady oznámili, že už podnikli kroky, aby zabránili znečisteniu životného prostredia.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: AP, Foto: teraz.sk
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies