Medzinárodný festival Divadelná Nitra ponúkne 12 inscenácií

NETKY.SK • 22 Júl 2023, 11:00 • 2 min
Medzinárodný festival Divadelná Nitra ponúkne 12 inscenácií

NITRA - V poradí 32. ročník Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra sa bude konať od 22. do 27. septembra. Ako informovali organizátori, hlavný program sa bude skladať z 12 inscenácií.

slovakia

left justify in out

Hlavnou témou tohtoročného festivalu budú Odozvy/Responses. Divadelná Nitra ponúkne štyri zahraničné produkcie z Belgicka a Ukrajiny. Súčasťou programu budú aj štyri inscenácie nezávislých slovenských divadiel a štyri produkcie slovenských zriaďovaných divadiel. Spoločným menovateľom tém jednotlivých diel bude práve podtitul festivalu.

"Odozvy/Responses znamená záujem o veci naokolo, vedomosť o stave najbližších i sveta, upevňovanie vzťahov, rozvoj empatie a schopnosti pomáhať. Je to reakcia na apatiu spoločnosti spôsobenú kritickými udalosťami posledného obdobia. Odozvu chceme vyvolať aj u návštevníkov festivalu ako nástroj proti celosvetovo pozorovanej diváckej kríze," uviedla riaditeľka festivalu Darina Kárová. 

Pri zostavovaní festivalovej ponuky kládli organizátori dôraz na slovenský program. Sú v ňom zastúpené najprestížnejšie zriaďované i nezávislé divadlá, z ktorých sa viaceré predstavia v Nitre po prvý raz.

"Zároveň festival nelimitujeme len divadelnými sálami. Naopak, našou ambíciou je vystúpiť viac do ulíc a ďalších netradičných priestorov. Vo verejnom priestore budú hlavný program dopĺňať sprievodné aktivity, v ktorých nezabudneme na detského diváka, mladých, ale i rôzne marginalizované skupiny," doplnila zástupkyňa riaditeľky festivalu Anna Šimončičová.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
TASR / Marek Nemček Foto: Moja Kultúra
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies