Kočnerovi už zaistili majetok v hodnote 15 miliónov eur!

NETKY.SK • 7 Február 2022, 13:45 • 2 min
Kočnerovi už zaistili majetok v hodnote 15 miliónov eur!

BRATISLAVA - Orgány činné v trestnom konaní (OČTK) zaistili viacnásobne stíhanému podnikateľovi Marianovi Kočnerovi majetok, ktorého hodnota momentálne predstavuje približne 15 miliónov eur. Prokuratúra pristúpila k zaisteniu pre kauzu známu ako Donovaly, ktorá sa týka prevodov hotelov Šport a Residence. Výsledkom transakcií mali byť vratky DPH za 8 miliónov eur.

slovakia

left justify in out

Kočner je stíhaný v kauze Donovaly pre pokračovací zločin neodvedenia dane a poistného, kde zákon výslovne stanovuje povinné uloženie trestu prepadnutia majetku. So zaisťovaním majetku podľa Aktualít začali OČTK už v roku 2018. „V prvej várke to boli nehnuteľnosti, konkrétne dom v Bernolákove, pôda v Čunove a pozemok vedľa domu jeho ženy v bratislavskom Novom Meste. Ťarcha je aj na apartmáne na Donovaloch," uvádza portál. Zaistené boli podľa neho aj akcie dvoch spoločností. „Jednou z nich je zrejme firma Inkasný servis. Išlo o 5 akcií v celkovej hodnote 825-tisíc eur," napísal portál s tým, že v roku 2020 Marianovi Kočnerovi zaistili aj auto Aston Martin a dve štvorkolky.

 

img

Súčasťou zaisteného majetku malo byť aj 30 zmeniek, hodnota ktorých predstavuje takmer 11 miliónov eur, a štát ich zaistil v roku 2018. „Zaistenie zmeniek pritom bolo „iba“ formálne. V tom čase totiž nebolo známe, kde sa zmenky fyzicky nachádzajú, ani kto je ich majiteľom," uviedli Aktuality.sk. Koncom minulého roka sa však podľa portálu dve zmenky v hodnote viac ako 2,67 milióna eur našli. „Zmenky na preplatenie predložila priamo Privatbanka z portfólia finančnej skupiny Penta. Tá ich mala v úschove ako zálohu za staršie úvery poskytnuté Marianovi Kočnerovi ešte v rokoch 2016 a 2017," informoval portál. Dodal, že keďže banka dostala súhlas na to, aby si uplatnila svoje záložné právo, do hry vstúpil dozorujúci prokurátor a peniaze dal zaistiť.

Možno vás zaujme: Kočner je v kauze motákov nevinný. Podľa súdu sa nedopustil trestného činutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies