KĽDR si uctila sovietskych vojakov padlých pri oslobodzovaní krajiny

NETKY.SK • 23 Február 2015, 13:02 • 2 min
KĽDR si uctila sovietskych vojakov padlých pri oslobodzovaní krajiny

PCHJONGJANG - Slávnostné kladenie vencov k Pamätníku oslobodenia KĽDR vojakmi sovietskej Červenej armády spod japonskej okupácie počas finálnej fázy druhej svetovej vojny konalo sa dnes v severokórejskom hlavnom meste Pchjongjang pri príležitosti dnešného Dňa obrancov vlasti.

slovakia

left justify in out

Podujatie sa podľa agentúry TASS uskutočnilo pod záštitou ruského veľvyslanca v KĽDR Alexandra Macegoru a vojenského atašé Alexeja Bartusova. Prítomní boli i zástupcovia rezortu obrany KĽDR, Spoločnosti kórejsko-ruského priateľstva a armádnych činiteľov z Vietnamu, Kuby, Iránu, Egypta a Číny.

 

Pri pamätníku nechýbala čestná stráž ani orchester, ktorý hral vojenský pochod. Účastníci spomienkovej slávnosti položili vence aj na cintoríne, kde sú pochovaní vojaci sovietskej armády i občania bývalého Sovietskeho zväzu. Podľa Moskvy je v Severnej Kórei pochovaných 1375 sovietskych občanov vrátane 991 vojakov.

 

Deň obrancov vlasti je štátnym sviatkom v Rusku a v niekoľkých ďalších postsovietskych štátoch. Pôvodne sa okrem iných nazýval Dňom Červenej armády, neskôr Dňom sovietskej armády a námorníctva. Súčasný názov, ako aj štatút štátneho sviatku dostal v roku 2002 dekrétom ruského prezidenta Vladimira Putina.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies