Kickbox: Štvornásobný majster sveta Merinov zahynul vo vojne na Ukrajine

NETKY.SK • 4 Apríl 2023, 10:10 • 2 min
Kickbox: Štvornásobný majster sveta Merinov zahynul vo vojne na Ukrajine

Kyjev - V meste Ivano-Frankivsk na západe Ukrajiny v pondelok pochovali Vitalija Merinova, štvornásobného majstra sveta v kickboxe a ukrajinského vojaka.

slovakia

left justify in out

TASR prevzala informáciu z portálu britskej televízie Sky News. Merinova smrteľne poranili v boji proti ruským okupačným vojakom v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny, zraneniam podľahol v nemocnici 31. marca. "Počas jednej z bitiek dostal Vitalij zásah do nohy črepinou munície. Zotavil sa, vrátil sa na frontovú líniu a bránil Ukrajinu až do posledného dychu. Jeho smrť je pre obyvateľov Ivano-Frankivska obrovskou stratou," napísal starosta mesta Ruslan Marcinkiv na Facebooku. Merinov z tohto mesta pochádzal a pôsobil aj v komunálnej politike ako člen výkonného výboru mestskej rady.

 

Okrem úspechov v kickboxe bol majstrom Ukrajiny v unifighte (univerzálnom boji) a majstrom športu v boxe. K ukrajinskej armáde sa pridal ako dobrovoľník už v prvý deň napadnutia Ukrajiny.

Zostala po ňom manželka a dvojročná dcéra. 

imgtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies