Kanoistika-MS: Botek po postupe do semifinále: "Denis konečne trafil štart"

NETKY.SK • 23 August 2023, 17:30 • 2 min
Kanoistika-MS: Botek po postupe do semifinále: "Denis konečne trafil štart"

DUISBURG - Oba slovenské štvorkajaky postúpili na MS v rýchlostnej kanoistike v Duisburgu do piatkového semifinále na 500 m. Mužská káštvorka v zložení Denis Myšák, Samuel Baláž, Csaba Zalka, Adam Botek obsadila v druhej rozjazde druhé miesto so stratou necelej pol sekundy na víťazných Ukrajincov. Ženská K4 v zostave Katarína Pecsuková, Réka Bugárová, Bianka Sidová, Mariana Petrušová skončila v tretej rozjazde siedma s takmer päťsekundovým mankom na víťaznú čínsku loď, ktorá sa kvalifikovala priamo do A-finále.

slovakia

left justify in out

V mužskej K4 prišlo po európskych hrách v Poľsku k jednej zmene, keď Myšák vystriedal na pozícii "háčika" Baláža. V Duisburgu predviedli Slováci najlepšiu jazdu v tejto sezóne. "Bolo to veľmi dobré. Denis konečne trafil štart, na tréningoch mu to nevychádzalo. Csaba na méte 200 m do toho kopol, dokázali sme sa pohnúť a ešte zrýchliť. Snažili sme sa kontrolovať Ukrajincov, ktorí sú veľmi dobrí, čo sme videli aj na európskych hrách. Bola to z našej strany super jazda, ktorá je prísľubom pred semifinále," pochvaľoval si zadák Adam Botek.

 

Spokojnosť neskrýval ani Filip Petrla, športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky. "Verím, že chalani sa po dnešnej rozjazde upokoja. Ukázali vysoký štandard a dobre sa naladili na semifinále. Dúfam, že v piatok naplno zúročia svoje skúsenosti a postúpia do finále. Konkurencia v K4 je neporovnateľne väčšia ako na MS 2019 v Szegede, kde sa naposledy bojovalo o olympijské miestenky. Európa sa vyrovnala, je tam desať kvalitných posádok a pribudli lode z Číny či ďalších ázijských krajín," uviedol Petrla pre TASR. 

Ženská káštvorka postúpila do semifinále na úkor Kazachstanu. "Bolo vidno, že dievčatá sú ešte mladé. Bola to pre nich prvá jazda na seniorských MS. Trochu sme sa obávali, ako ju zvládnu. U nich je najväčší problém ten, že na úvodných 100 metroch veľa stratia a potom je už ťažké to dobehnúť. Dôležité je, že zdolali Kazašky a postúpili. Verím, že v semifinále to bude z ich strany výrazne lepšie," zaželal si Petrla.

 

Šampionát v Nemecku je pre štvorkajaky jedinou možnosťou získať miestenky na OH 2024. Do Paríža postúpi 10 lodí, zastúpenie však musia myť štyri kontinenty a tak by bolo pre slovenské posádky ideálne, keby skončili do 7. miesta.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: TASR Foto: Slovenský olympijský a športový výbor
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies