K čomu vyzýva minister Jaroslav Naď členov strany SaS?

NETKY.SK • 2 August 2022, 08:20 • 2 min
K čomu vyzýva minister Jaroslav Naď členov strany SaS?

BRATISLAVA - Minister obrany vyzýva svojich koaličných partnerov, aby prestali s politikárčením.

slovakia

left justify in out

Jaroslav Naď zverejnil ostré vyjadrenie na sociálnej sieti. Podnietilla ho k tomu informácia, ktorú uverejnilo Ministerstvo financií. 

 

„Jedným z dôvodov SaS na požadovaný okamžitý odchod Igora Matoviča (a ak nie, tak rozbitie vlády) je podľa nich nezodpovedné nakladanie s verejnými financiami ministra financií. No a potom sa pozriem na dnešné správy a zrazu vidím, ako sa politické stanovisko SaS líši s realitou, v ktorej žijeme. Mimochodom, hospodárenie štátu je lepšie, ako za bývalej vlády, a to napriek všetkým krízam, ktorými musíme čeliť (COVID, Ukrajina, inflácia, energie)," začal svoj status minister obrany. 

 

Zo sveta: António Guterres: Pokúšame šťastie, kým stojíme na prahu jadrovej vojny
 

img

 

Údaje z ministerstva financií

 

Štátny rozpočet dosiahol ku koncu júla schodok vo výške 1,29 mld. eur, pričom v rovnakom období minulého roka to bol schodok na úrovni 3,71 mld. eur. Najväčším zdrojom príjmov štátu sú daňové príjmy. Tie medziročne stúpli o 19,3 % na 8,91 mld. eur. Pozitívny vývoj bol takmer pri všetkých daniach, a to pri dani z pridanej hodnoty vo výške 728,0 mil. eur, pri dani z príjmov právnických osôb v objeme 565,2 mil. eur, pri spotrebných daniach v sume 123,1 mil. eur, pri daniach z používania tovarov a z povolenia na výkon činnosti za 24,3 mil. eur.

 

Mohlo by vás zaujímať: Zelenskyj: Musíme počkať na to, čo urobia Rusi

 

img

 

Odkaz pre SaS

 

Priatelia v SaS, nevymýšľajte si dôvody a ak chcete opäť raz povaliť vládu, povedzte to narovinu. Ja osobne vám navrhujem prestať s politikárčením a návrat do práce napĺňať program, ktorý sme spoločne sľúbili ľuďom. Ľudia majú plné zuby týchto prázdnych politických debát, chcú vidieť, že spoločne naplníme štvorročný mandát, ktorý sme od nich dostali," napísal Jaroslav Naď.

 

img

 

Na záver statusu vyzval liberálov, aby prestali s politkárčením, ktoré nikam nevedie. 

„A keď ste teda presvedčení, že vy to robíte všetko parádne a my v OĽaNO zle, tak tie ďalšie voľby v roku 2024 určite vyhráte naparádu. Či? Roboty je pred nami ešte kopec, vrátane snahy zaistiť na Slovensku spravodlivosť a neumožniť návrat mafie. Tak nestrácajte čas politikárčením a radšej makajte z celých síl," zakončil výzvu SaSke minister obrany.

 

Najnovšie správy: Jeden z najhorších teroristov je mŕtvy!twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ida Zeleznikova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies