Hrebienok sa cez víkend premení na medvedie kráľovstvo

NETKY.SK • 26 Júl 2023, 14:30 • 2 min
Hrebienok sa cez víkend premení na medvedie kráľovstvo

VYSOKÉ TATRY - Hrebienok vo Vysokých Tatrách sa počas nadchádzajúceho víkendu (29. a 30. 7.) už po 16. raz stane dejiskom festivalu Medvedie dni.

slovakia

left justify in out

Tento rok bude mať premiérovo podobu dobrodružnej rodinnej hry. Informovala o tom riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lucia Blašková.

 

"Dobrodružná hra sa začne na stanovišti u starého medveďa, kde návštevníkom rozpovieme príbeh o lesnom kráľovstve, na ktoré sa zmení práve Hrebienok - nástupné miesto v srdci Vysokých Tatier. Nebude žiadne klasické pódium, tentoraz program rozložíme na desať stanovísk v rôznych častiach lokality. Na deti budú čakať zaujímavé predstavenia spojené s plnením úloh o tatranskej faune a flóre, za absolvovanie všetkých stanovísk ich čaká darček," priblížila Blašková.

 

Dodala, že Medvedie dni budú v exteriéri zároveň spojené s edukačným programom, rôznymi ekologickými atrakciami, interaktívnymi hrami a súťažami. Deti sa dozvedia veľa zaujímavostí o práci horských záchranárov, horských nosičov, na vlastných pleciach si budú môcť spolu s rodičmi vyskúšať pravú nosičskú krošňu. So životom včiel deti zoznámi včelár z Východu a vysunuté expozície si pripravili aj galérie Poliankovo, Tricklandia a Dobrá hračka.

 

"Zaujímavý projekt sprievodcu náučnými chodníkmi uvedie Lesmír, o živote tatranských svišťov príde malým i veľkým návštevníkom porozprávať svišťológ Pavel Ballo," upozornil manažér horského strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský. Ani tento rok organizátori nezabudli na tradíciu a každé dieťa, ktoré si donesie na festival svojho plyšového medvedíka, dostane darček. Vstup na Medvedie dni je zdarma, podujatie sa koná za každého počasia.  twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
TASR/KB NETKY, Foto: FB Vysoké Tatry - Hory zážitkov
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies