Inšpekcia preveruje nákup pancierových policajných áut

NETKY.SK • 27 Jún 2024, 13:02 • 2 min
Inšpekcia preveruje nákup pancierových policajných áut

BRATISLAVA - Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok dnes na tlačovej konferencii hovoril o priamom nákupe dvoch vozidiel v roku 2022 a dvoch v roku 2023 v približnej sume 500 000 eur za jedno vozidlo.

slovakia

left justify in out

Úrad inšpekčnej služby preveruje postup pri nákupe pancierových policajných áut. Na štvrtkovej tlačovej konferencii o tom informoval minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Priblížil, že ide o nákup štyroch balisticky chránených služobných vozidiel spolu s ďalším tovarom z rokov 2022 a 2023.

"Verejne sa pýtam, či nedošlo konaním Štefana Hamrana k porušeniu zákona o obchodovaní s výrobkami obranného priemyslu, či nedošlo k porušeniu zákona o verejnom obstarávaní, prípadne či nedošlo k porušeniu zákona o finančnej kontrole," podotkol Šutaj Eštok.

Minister hovoril o priamom nákupe dvoch vozidiel v roku 2022 a dvoch v roku 2023 v približnej sume 500 000 eur za jedno vozidlo. Považuje za neštandardné, že dodávateľovi boli vyplatené preddavky v stopercentnej výške. Poukázal na to, že firma nemala povolenie na obchodovanie s výrobkami obranného priemyslu a prvé dve autá nedodala včas. Ozrejmil, že ministerstvo od zmluvy z roku 2022 odstúpilo.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: FB/Matúš Šutej Eštok, Foto: autobazar.eu
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies