Je dobre, že vláda pokračuje, jej pád by spôsobil chaos, tvrdí V.Klaus

NETKY.SK • 8 November 2012, 13:07 • 2 min
Je dobre, že vláda pokračuje, jej pád by spôsobil chaos, tvrdí V.Klaus

Je dobre, že vláda pokračuje, jej pád by spôsobil chaos, tvrdí V. Klaus - Politika Vláda Českej republiky v stredu presadila svoju verziu daňového balíčka vrátane zvýšenia DPH, ktoré prezident Václav Klaus kritizoval.

slovakia

left justify in out

Vláda Českej republiky v stredu presadila svoju verziu daňového balíčka vrátane zvýšenia DPH, ktoré prezident Václav Klaus kritizoval.

Český prezident Václav Klaus pokladá za dobré, že vláda existuje a bude ďalej fungovať. Podľa neho by bolo najhoršie, ak by nastal okamžitý pád kabinetu a chaos, ktorý by vyvolal. Prezident si to myslí aj napriek tomu, že "nad nedávnym dianím v českej politike si možno klásť mnohé otázky".

img
 


Klaus to povedal novinárom na dnešnom armádnom veliteľskom zhromaždení. "Hoci si môžem klásť otázku nad rôznymi vecami, ktoré sa udiali v našej politike za posledný týždeň, tak pre krajinu je určite dobré, že vláda existuje a bude ďalej fungovať, pretože by sme si mohli želať čokoľvek, len nie okamžitý pád vlády a chaos, ktorý by tu nastal. To je jediné konštatovanie, aké ja ako prezident republiky k tomu teraz poskytnem," odpovedal Klaus na otázku novinárov.

Vláda Českej republiky v stredu presadila svoju verziu daňového balíčka vrátane zvýšenia DPH, ktoré Klaus kritizoval. Situáciu v snemovni odblokovalo rozhodnutie protestujúcich poslancov strany ODS - časť z nich balíček podporila, časť sa vzdala poslaneckého mandátu. 

Vláda využila moment tesnej väčšiny v snemovni na to, aby prehlasovala veto prezidenta k zákonu zavádzajúcemu druhý pilier dôchodkovej reformy. Navzdory Senátu vláda presadila i majetkové vyrovnanie s cirkvami, o ktorom Klaus takisto pochyboval. Tento zákon i daňový balíček bude prezident ešte posudzovať.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies