Japonské mesto použije proti záškoláctvu robotov

NETKY.SK • 8 September 2023, 19:00 • 2 min
Japonské mesto použije proti záškoláctvu robotov

TOKIO - Japonské mesto Kumamoto plánuje použiť robotov na to, aby žiakom umožnilo virtuálnu účasť na vyučovaní. Chce takto obmedziť rastúce záškoláctvo spôsobené šikanou a úzkosťami žiakov, uviedli v stredu miestni predstavitelia.

slovakia

left justify in out

Žiaci budú môcť robotov, ktorí ich v škole fyzicky nahradia, ovládať z domu. Podľa japonských médií bude robot s výškou jeden meter samohybný a žiak bude môcť prostredníctvom neho chodiť na hodiny, diskutovať so spolužiakmi či sa zúčastňovať na rôznych podujatiach.

 

"Komunikácia prostredníctvom robotov nenahradí skutočnú, ale dá aspoň istý pocit reality žiakom, ktorí sú stále neistí a majú strach komunikovať s ostatnými," povedal predstaviteľ mesta Maki Jošizato pre  agentúru AFP.

 

 

Podobne ako v iných krajinách sa aj v Japonsku miera neprítomnosti žiakov v školách zvýšila po pandémii COVID-19. Podľa posledného prieskumu ministerstva školstva sú počty záškolákov na základných a stredných školách v Japonsku na historicky najvyššej úrovni v počte 244.940 vo fiškálnom roku 2021. Dôvodmi sú podľa vlády ťažkosti zapadnúť do kolektívu či šikana.

 

Mesto Kumamoto spustilo iniciatívu s robotmi po tom, ako s cieľom riešiť záškoláctvo zaviedlo možnosť navštevovať triedy vo virtuálnej realite metaverse.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Teraz / TASR / AFP Foto: Český rozhlas Plus (ilustračná foto)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies