Mexiko: Ďalší kandidát na primátora terčom atentátu. Tento rok bolo zabitých už 27 kandidátov

NETKY.SK • 30 Máj 2024, 08:42 • 2 min
Mexiko: Ďalší kandidát na primátora terčom atentátu. Tento rok bolo zabitých už 27 kandidátov

ACAPULCO - Počas vrcholiacej kampane pred voľbami v Mexiku zavraždili ďalšieho kandidáta. Obeťou útoku sa v stredu stal Alfredo Cabrera, ktorý sa uchádzal o post primátora juhomexického mesta Coyuca de Benítez. Zastrelený bol od chrbta počas predvolebného zhromaždenia. Informovala o tom AFP.

slovakia

left justify in out

Streda bola posledným dňom kampane pred voľbami, v ktorých Mexičania rozhodnú o obsadení viac ako 20 000 mandátov v Kongrese a v miestnych zastupiteľstvách. Voliť sa bude aj hlava štátu, pričom existuje veľká šanca, že Mexičania si prvýkrát v dejinách zvolia do tejto funkcie ženu.
 
Agentúra AP pripomenula, že predvolebnú kampaň sprevádzalo násilie, ktorého miera nebola síce vyššia ako pri iných voľbách v dejinách Mexika, ale bezprecedentné boli masové streľby: kandidáti aj v minulosti bývali zabíjaní cielenými útokmi, no teraz páchatelia strieľali do volebných tímov kandidátov.
 
V tomto roku bolo zatiaľ zabitých asi 27 kandidátov, väčšinou sa uchádzali o post primátora alebo poslanca mestského zastupiteľstva.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: AFP, AP, Ilustračné foto: Freepik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies