Emotívna skladba Prepáč avizuje debutový album Alana Murina

NETKY.SK • 12 August 2022, 15:00 • 2 min
Emotívna skladba Prepáč avizuje debutový album Alana Murina

Spevák, textár a producent Alan Murin vydal jeden z najemotívnejších singlov tohto leta. Novinku Prepáč vnína aj s odstupom času od nahrávania ako emočnú terapiu po rozchode s partnerkou.

slovakia

left justify in out

„Vedel som, že sa potrebujem mentálne vyfiltrovať. Mal som extrémnu chuť urobiť pesničku,“ povedal Alan Murin, ktorý študoval hudobnú produkciu a zvukové inžinierstvo v Londýne. Ráno si sadol do štúdia a zvolil jednoduchý plán: „Chcel som spraviť skladbu na prvý inštrumentálny podklad, ktorý nájdem online.“

 

Táto forma osobnej očisty je citeľná aj v samotnej piesni Prepáč. V jednotlivých slohách sa pocity odkrývajú podľa spevákových slov  ako vrstvy cibule. „Emócia na konci skladby je oproti začiatku oveľa viac vyrovnaná. Tvorba bola veľmi spontánna a prirodzená,“ dodal.

 

Vizuálne zobrazenie novinky Prepáč potvrdzuje, že ide o osobnú výpoveď. Diváci majú možnosť vidieť a precítiť spevákove rozchodové emócie od žiaľu, cez zlosť až po samotné vyrovnanie sa so situáciou. Videoklip nakrútil Peter Balent a.k.a Cesar v spolupráci s Alešom Vargom (RukaHore), Alexandrou Kmeťovou (produkcia) a Petrom Majerčíkom a.k.a Yaxxed.

 

img

 

 

„Idea klipu je spoločná. Sme malá skupina, ktorá zdieľa viacero pracovných projektov. Vždy si rád nechám poradiť a rád si vypočujem aj kreatívu od iných ľudí. Ale musí to sedieť aj s mojou víziou,“ povedal Alan Murin. Efekt dažďa a bezpečnosť pri zakladaní ohňa zabezpečili miestni hasiči z Kráľovej pri Senci.

 

Skladbu Prepáč si vypočujú aj návštevníci Alanových koncertov: „ S touto životnou situáciou sa vie stotožniť veľmi veľa ľudí, ktorí si prešli možno niečím podobným. Spoločné spievanie na koncerte je potom nielen terapiou, ale častokrát pri podobných skladbách už spomíname len na to pekné zo vzťahu.“ Speváka v auguste čakajú vystúpenia v Moteli Kamenec (13. 8.), na podujatí Hip Hop žije v Bojniciach (20. 8.) a na festivale Uprising (26. 8).

 

 

Dvadsiateho druhého septembra vydá Alan Murin svoj debutový album s názvom Trueself. Ten bude obsahovať viaceré spolupráce, ktoré doteraz nevyhľadával alebo si ich šetril práve pre túto príležitosť.

 

„Tento album je odrazom toho, čo je pre mňa v hudbe dôležité. Každá skladba má špecifický emočný náboj a svoje poslanie. V každej je niečo, čo som zažil aj ja,“ dodal. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na nový merch, krst a v prípade priaznivej situácie aj turné.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Felecia sefredaktorka
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies