Pápež navrhol 21 opatrení na boj proti zneužívaniu detí kňazmi

NETKY.SK • 21 Február 2019, 18:26 • 2 min
Pápež navrhol 21 opatrení na boj proti zneužívaniu detí kňazmi

VATIKÁN - Pápež František spísal 21 opatrení, ktorými by mala podľa neho Rímskokatolícka cirkev bojovať proti sexuálnemu zneužívaniu detí v jej radoch.

slovakia

left justify in out

Svoje návrhy František rozdal účastníkom konferencie o sexuálnom zneužívaní zo strany duchovných, ktorá sa vo štvrtok začala vo Vatikáne a potrvá štyri dni.

 

Pápež okrem iného navrhuje, aby boli vypracované a dodržiavané presné pravidlá, podľa ktorých bude cirkev postupovať vo všetkých prípadoch zneužívania detí zo strany kňazov.

 

Okrem toho chce, aby pri vyšetrovaní týchto prípadov boli vždy prítomní aj laickí experti, teda odborníci z mimocirkevného prostredia.

 


Na konferencii o sexuálnom zneužívaní zo strany duchovenstva sa zúčastňuje 190 predsedov biskupských konferencií, náboženských rádov a ďalších zástupcov cirkvi, ale tiež obete zneužívania.

 

Hlavnými témami konferencie, ktorú zvolal pápež František, sú prevencia pred sexuálnym zneužívaním, starostlivosť o obete a vyšetrovanie prípadov zneužívania.

Mnohí duchovní stále bránia reputáciu cirkvi a odmietajú, že kňazi znásilňujú deti. Sám pápež dávnejšie vyhlásil, že aj on sám zastával v minulosti rovnaký postoj, no uvedomil si, že ide o veľmi vážny problém a cirkev mu musí čeliť.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies