Iracký premiér vztýčil vlajku na hraničnom priechode, odkiaľ armáda vytlačila IS

NETKY.SK • 5 November 2017, 16:53 • 2 min
Iracký premiér vztýčil vlajku na hraničnom priechode, odkiaľ armáda vytlačila IS

BAGDAD - Iracký premiér Hajdar Abádí vztýčil v nedeľu štátnu vlajku na hraničnom priechode do Sýrie, odkiaľ vládne sily pred niekoľkými dňami vytlačili militantov extrémistickej organizácie Islamský štát (IS).

slovakia

left justify in out

Podľa údajov štátnej televíznej stanice al-Irákíja, ktoré prevzala agentúra AP, predseda vlády navštívil priechod Husajba a blízke mesto Káim na západe Iraku, oslobodené spod okupácie IS v priebehu uplynulého týždňa.

 

Abádí ešte v piatok zablahoželal vládnym silám k oslobodeniu Káimu pri hranici so Sýriou, ktorý bol jednou z posledných bášt IS v Iraku. Najnovší úspech, dosiahnutý s podporou medzinárodnej koalície pod vedením Spojených štátov, znamená podľa jej predstaviteľov koniec konvenčnej vojny proti IS v Iraku, kde táto organizácia už neovláda nijaké významnejšie územie.

 

Mesto Káim a hraničný priechod Husajba sa nachádzajú v oblasti, kadiaľ viedla dôležitá zásobovacia trasa IS v období, keď mali extrémisti pod kontrolou rozsiahle časti Iraku a Sýrie.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies