Zverejnili program osláv 70. výročia nástupu kráľovnej na trón

NETKY.SK • 10 Január 2022, 12:15 • 2 min
Zverejnili program osláv 70. výročia nástupu kráľovnej na trón

LONDÝN – Buckinghamský palác v pondelok predstavil program osláv platinového jubilea kráľovnej Alžbety II. na tróne. Jeho súčasťou je aj súťaž o nový recept na puding. Neskúsite?

slovakia

left justify in out

Jeho súčasťou bude vojenská prehliadka, koncert „svetových hviezd“, možnosť nahliadnuť do niektorých rezidencií panovníčky, pouličné oslavy či súťaž o vytvorenie nového pudingu. Alžbeta II. sa 6. februára stane prvým britským monarchom, ktorý sa pri moci udržal sedem desaťročí. Oslavy súvisiace s týmto jubileom vyvrcholia štvordňovým víkendom 2. –  5. júna, hoci rozličné akcie sa budú konať v priebehu celého roka. Zatiaľ nie je známe, na ktorých podujatiach sa 95-ročná kráľovná zúčastní.

 

 

Program sa začína v pondelok súťažou o vynájdenie nového pudingu na oslavu kráľovninho vládnutia. Finalistov bude hodnotiť porota zahŕňajúca expertku na gastronómiu Mary Berryovú či Monicu Galettiovú z TV šou MasterChef, uvádza stanica BBC. Víťazný recept zverejnia a daný puding sa bude podávať na oslavách. Počas slávnostného obdobia budú pre verejnosť otvorené kráľovnine vidiecke sídla Sandringham v Anglicku a Balmoral v Škótsku.

 

Pri príležitosti platinového jubilea bolo vysadených aj približne 60 000 stromov. Tohtoročné oslavy budú pre panovníčku prvé bez jej manžela princa Philipa, ktorý zomrel minulý rok v apríli. Alžbeta II. je od septembra 2015 najdlhšie vládnucou panovníčkou v dejinách Británie. Za ňou nasleduje kráľovná Viktória (63 rokov na tróne) a Juraj III. (59 rokov na tróne). Kráľovná Alžbeta II. sa ujala vládnutia vo februári 1952 po smrti svojho otca Juraja VI. Slávnostne korunovaná bola 2. júna 1953 vo veku 26 rokov.

 

Možno vás zaujme: Mini domy sú IN!twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies