Inšpekcia kontrolovala kvalitu vína, neboli zistené žiadne nedostatky

NETKY.SK • 21 Január 2021, 11:00 • 2 min
Inšpekcia kontrolovala kvalitu vína, neboli zistené žiadne nedostatky

Štátna veterinárna a potravinová správa koncom roku 2020 vykonala kontrolu kvality 263 vzoriek vín. Bolo vykonaných 64 kontrol.

slovakia

left justify in out

Štátna veterinárna a potravinová správa koncom roku 2020 vykonala kontrolu kvality, označovania a zdravotnej neškodnosti vína. Bolo vykonaných 64 kontrol, z toho 13 vo výrobných podnikoch, 12 v maloobchodných predajniach sudových vín, 12 v maloobchodných predajniach a vo veľkoobchodných skladoch 2 kontroly. Súčasne bolo vykonaných 25 kontrol pri dovoze vína z tretích krajín. Celkovo bolo ohodnotených 263 vzoriek vín. Neboli zistené žiadne nedostatky v kvalite.

 

img


Najviac kontrol bolo pri dovozoch vín mimo krajín Európskeho spoločenstva. V sledovanom období bolo spolu dovezených 9 cisterien z krajín Macedónsko, Južná Afrika, Čile a Argentína. Vína v spotrebiteľských baleniach pochádzali z Gruzínska, Argentíny, Nového Zélandu a Moldavska. Z nafľašovaných vín boli najviac dovezené odrodové vína so zvyškovým cukrom z Moldavska.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies