Finálové séria Stanley Cupu ešte neskončila, Montreal zdolal Tampu po predĺžení

NETKY.SK • 6 Júl 2021, 09:53 • 2 min

MONTREAL- Domáci hokejisti Montrealu Canadiens dokázali zdolať Tampu Bay Lightnings a znížiť stav série na 1:3. Slovenský hokejista Erik Černák odohral za Tampu takmer 20 minút, Tomáš Tatar opäť nefiguroval v základnej zostave.

Oslavy sa ešte musia odkladať, v predĺžení rozhodol Josh Anderson

Skóre otvoril hrdina zápasu Josh Anderson a poslal Montreal do vedenia, v druhej tretine si Tampa vytvorila viac šancí a skóre vyrovnal Barclay Goodrow.

V tretej tretine sa oba tímy presadili už iba raz a zápas smeroval do predĺženia.

Tampa nevyužila štvorminútovú presilovku a v 64. minúte rozhodol Anderson.

Tvrdo vybojovaná výhra na domácom štadióne

"Nechceli sme dnes skončiť sezónu prehrou pred vlastnými fanúšikmi. Všetci v kabíne sme sa ešte plánovali vrátiť do Tampy," povedal Anderson.

Okrem Andersona sa na strane Tampy presadil ruský obránca Alexander Romanov a dve asistencie si pripísal Američan Cole Caufield

Tampa prestrielala súpera v pomere 34:21, no na zdvihnutie Stanley Cupu to nestačilo. Slovenský obránca Erik Černák odohral necelých 20. minút a zapísal si päť "hitov" a dve zablokované strely.

Finálová séria pokračuje do piateho zápasu, ktorý sa bude hrať v Tampe v noci na štvrtok o 2.00 SELČ.