Hotel v Tatrách zažil nečakanú návštevu! Medveď si to namieril priamo na terasu!

NETKY.SK • 16 Jún 2021, 17:40 • 2 min
Hotel v Tatrách zažil nečakanú návštevu! Medveď si to namieril priamo na terasu!

POPRAD - Na kuchynskú terasu jedného z hotelov v Novom Smokovci vo Vysokých Tatrách sa v utorok večer, keď prevádzka ešte fungovala, dostal medveď. Dnes to potvrdil zástupca náčelníka Mestskej polície Vysoké Tatry Jozef Štefaňák.

slovakia

left justify in out

Podľa jeho slov sa medveď dostal do kuchyne cez dvere na fotobunku okolo deviatej večer. Zároveň dodal, že personálu zariadenia ani nikomu inému sa nič nestalo, medveď následne utiekol. Potvrdila to aj recepcia hotela.

 

Na sociálnej sieti sa objavila fotografia medveďa po tom, ako pravdepodobne vyliezol na pult kuchyne so zariadením.

 

img

 

Majiteľa to neprekvapilo 
"Môžem potvrdiť, že sme v utorok večer zhruba o 21:15 mali nezvanú návštevu," spresnil dnes riaditeľ hotela.

 

"Tentokrát sa nikomu nič nestalo, nakoľko išlo o mladého medveďa. S týmto fenoménom Tatier sa však stretávame veľmi často," dodal. Zdôraznil, že medveď ale nevošiel do kuchyne hotela, dostal sa len na terasu.

 

Podľa zástupcu náčelníka mestskej polície nejde o prvý takýto prípad. "V minulosti napríklad vošiel medveď v noci v Lomnici do hotela, keď tam bol už len recepčný, ale keď zbadal, kde je, utiekol preč," povedal.

 

Podobná situácia sa však odohrala už aj na južnom Slovensku. 

 

V okrese Galanta je vyhlásená výstraha pred medvedicou s mláďatami!

 

Podľa Štefaňáka návštev medveďov v intraviláne v Tatrách pribúda, mestská polícia sa s týmito prípadmi stretáva za posledný mesiac a pol každý deň.

 

"Nestáva sa to, žiaľ, len v nočných hodinách, ale aj podvečerných. Prichádzajú mi každý deň zábery. V Lomnici sa nám večer okolo ôsmej hodiny potuluje medvedica s dvoma mladými. Našťastie, bolo to vždy bez nejakého zranenia," opísal.

 

img

 

Je presvedčený, že celé plašenie a akékoľvek opatrenia sa míňajú účinkom. "Medvede si na to zvykli, sú to inteligentné tvory. Keďže sa im to nespája s nepríjemným zážitkom, neboja sa," uzavrel.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies