IBM rozširuje podnikanie s cloudovými službami

NETKY.SK • 18 December 2014, 10:36 • 2 min
IBM rozširuje podnikanie s cloudovými službami

LONDÝN - Spoločnosť IBM so spoločnosťou Equinix Inc uzavrela dohodu, podľa ktorej vznikne deväť nových dátových centier v Austrálii, vo Francúzsku, v Japonsku, v Singapure, v Holandsku a taktiež v USA.

slovakia

left justify in out

Spoločnosť navyše otvára centrá v Nemecku v Mexiku a v Japonsku. "Mali sme skutočne dobrý rok. V cloudových službách by sme ho nazvali prelomový," povedal viceprezident IBM Angel Luiz Diaz. Príjmy spoločnosti IBM z cloudových služieb dosiahli v minulom roku 4,4 mld. USD. V období od januára do septembra tieto príjmy vzrástli o 50 %.

 

Cieľom spoločnosti IBM je zvýšiť celosvetovo počet dátových centier pre klientov o približne 25 %. Dôvodom je rýchlo rastúci dopyt po internetových službách. Počas uplynulých osemnástich mesiacov zvýšila počet cloudových dátových centier štvornásobne a po celom svete ich má 49. 

 

Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje služby viac ako sto rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách a zamestnáva viac ako 430 tisíc zamestnancov. Na Slovensku aktívne funguje od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko, s. r. o. vznikla 7. decembra 1992. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies