Hrobár od sátorovcov mal vykonať 5 vrážd, bol medzi nimi aj významný člen gangu

NETKY.SK • 22 Február 2021, 17:04 • 2 min
Hrobár od sátorovcov mal vykonať 5 vrážd, bol medzi nimi aj významný člen gangu

PEZINOK - Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku sa dnes začalo hlavné pojednávanie s Lehelom H., známym aj ako „Hrobár“ z gangu sátorovcov. Obžalovaný je stíhaný pre členstvo v zločineckej skupine, päť vrážd a tiež pre krádež 45,5 milióna vtedajších slovenských korún z roku 2003. V prípade spomenutej krádeže čelí obžalobe aj Ivan K.

slovakia

left justify in out

Pokiaľ ide o trestné činy vraždy, podľa prokuratúry boli obeťami v dvoch prípadoch takzvané biele kone. V jednom prípade osoba, pri ktorej sa obžalovaný obával vyzradenia účasti na spomenutej krádeži a v dvoch prípadoch išlo o členov skupiny sátorovci, konkrétne o Andora Reisza a o samotného zakladateľa skupiny Ľudovíta (Lajosa) Sátora.

 

img


Lehel H. svoju prezývku nadobudol tak, že na pozemku v areáli bývalého družstva v Čótfe zakopával obete mafiánskeho gangu sátorovcov. Pred súdom dnes neurobil vyhlásenie o vine, ani o nevine. V procese so skupinou vedenou Zsoltom Nagyom, prezývaným "Čonty", však v minulosti vystupoval ako svedok, pričom sa vyjadril aj k niektorým skutkom, z ktorých je momentálne obžalovaný.

 

Vykonanie skutku na zakladateľa skupiny 

V septembri 2018 napríklad na ŠTS vypovedal o tom, ako pomáhal obžalovaným Františkovi Zakálovi a Kristiánovi Kadárovi usmrtiť zakladateľa skupiny Lajosa Sátora. Lehel H. vypovedal, že v decembri 2010 Sátora zastrelil na farme v Čótfe on, hoci bolo dohodnuté, že to urobí Kadár.

 

img

 

Nahé telo Sátora potom uložili do jamy, ktorú vyhĺbil Lehel H. pomocou bagra. Neskôr z obáv, že by polícia mohla pozostatky Sátora nájsť, telo vykopali a opakovane premiestňovali.

 

Brutálna vražda ďalšieho člena 
Lehel H. popísal aj vraždu Andora Reisza, ktorého v novembri 2006 zastrelil Sátor v areáli farmy. Telo potom "vytiahli na trojnožku používanú pri zabíjačkách a rozporciovali". Obžalovaný Kadár podľa svedka zavraždenému odrezal pohlavný úd, pretože mal pomer s jeho ženou. "Hrobár" povedal, že "mäkké časti tela pomleli a vysypali do Malého Dunaja". Veľké kosti a iné časti tela chceli najprv spáliť, ale neskôr ich zakopali na poli za areálom farmy.

 

img

 

Na súde sa sťažoval 
Na dnešnom pojednávaní odmietol Lehel H. odpovedať na otázky prokurátora. Zároveň sa sťažoval, že boli porušené jeho ústavné práva vrátane prezumpcie neviny a požadoval prepustenie z väzby. Súd však jeho žiadosti nevyhovel, na čo obžalovaný reagoval podaním sťažnosti na Najvyšší súd SR.

 

"Všetky vraždy, ktoré sú tu uvedené, som sám od seba z vlastnej iniciatívy odkrýval," povedal obžalovaný s tým, že políciu upozornil aj na ďalšiu vraždu, ktorú však podľa neho vôbec nevyšetrovali.

 

Aj o Lučanskom 

Tvrdil tiež, že vypovedal o korupcii viacerých policajných funkcionárov, vrátane bývalého šéfa polície Milana Lučanského. "Na Slovensku sú najväčšia zločinecká skupina orgány činné v trestnom konaní. Teda polícia, prokurátori, sudcovia aj advokáti," povedal Lehel H. s tým, že štátne orgány roky chránili členov skupiny sátorovci.

 

img

 

Údajne nemal na výber 

On bol podľa vlastných slov práve z tohto dôvodu nútený so skupinou spolupracovať. Obrátiť sa na políciu by podľa neho znamenalo smrť. Pojednávanie v tejto veci bude pokračovať na konci marca.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies