Centrom vianočnej výzdoby v Poprade je námestie, novinkou je hviezdne nebo

NETKY.SK • 8 December 2022, 18:00 • 2 min
Centrom vianočnej výzdoby v Poprade je námestie, novinkou je hviezdne nebo

POPRAD - V Poprade sa po roku opäť rozsvietila vianočná výzdoba, jednou z noviniek je úplne nové hviezdne nebo na Ulici 1. mája. Vedúci organizačného odboru na mestskom úrade René Šoltés informoval, že akýmsi centrálnym bodom vianočnej výzdoby je vianočný stromček a veľký adventný veniec okolo fontány na Námestí sv. Egídia.

slovakia

left justify in out

"Dozdobenejšie sú stromy pri evanjelickom kostole, kde je opäť osadená 'selfie' obálka. Zachovaná ostáva aj srdcová fantázia na stromoch a tiež lampová fantázia a guľa pri kostole," priblížil Šoltés. V parku pri kine Tatran sú na stromoch vtáky a veveričky a na zemi jelene a sobíky. Brána pri obchodnom centre i na konci námestia zostala zachovaná. "Rodinka medveďov si tento rok svoje miesto našla v parku pri fontáne," dodáva Šoltés s tým, že pri budove okresného súdu opäť dominuje betlehem.

 

img

 

Ozdobené sú aj kruhové objazdy v celom meste, niekoľkometrový anjel je na križovatke v centre, ďalší sa nachádza pri nemocnici. Malí anjeli, kométa, sviece, snehuliaci i nápis Poprad zdobia ďalšie menšie kruhové križovatky. "Vianočnej výzdobe sa tešia aj v mestských častiach. Vo Veľkej sú osadené sane so sobmi, medvede i girlandy, v Strážach dva vianočné stromy a v Spišskej Sobote ľudí potešia selfie krídla a pyramídová guľa, pribudol tam aj zvonček. V Matejovciach je jelenček s vločkami, ďalej vianočný strom a na malom kruhovom objazde svieti medveď," dodáva Šoltés.

 

img

 

Pri popradskej Aréne má opäť svoje miesto vláčik a pred zimným štadiónom zase korčule. Ani mesto Poprad v týchto ťažkých časoch neobišlo šetrenie. "Celú vianočnú výzdobu v tomto roku inštalovali pracovníci mestského úradu svojpomocne. Vianočná výzdoba nebude môcť svietiť nepretržite, zažínať sa bude spolu s verejným osvetlením a zhasínať sa bude o desiatej hodine večer," uviedol primátor Anton Danko. Vianočná výzdoba v Poprade poslednýkrát zažiari 8. januára. 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies