Holandský súd uznal populistu Wildersa za vinného z prejavu nenávisti

NETKY.SK • 9 December 2016, 12:05 • 2 min
Holandský súd uznal populistu Wildersa za vinného z prejavu nenávisti

AMSTERDAM- Holandský súd uznal dnes pravicového, protiislamsky naladeného populistu Geerta Wildersa za vinného z prejavu nenávisti.

slovakia

left justify in out

Wilders povzbudzoval ľudí ku skandovaniu hesiel proti Maročanom na volebnom zhromaždení v roku 2014. Súd mu však odmietol udeliť trest a vyhlásil, že stačí samotné uznanie za vinného.

 

Wilders označil súdny proces za politicky motivovanú "frašku", ktorá ohrozuje slobodu prejavu. Verdikt nemá priame dôsledky na jeho poslanecký mandát. Verdikt oznámil predsedajúci sudca Hendrik Steenhuis.

 

Wilders nebol prítomný v súdnej sieni pri vyhlasovaní rozsudku, ktorý prišiel iba tri mesiace pred parlamentnými voľbami v Holandsku. Wildersova Strana slobody v súčasnosti tesne vedie v celoštátnych prieskumoch verejnej mienky a jej popularita počas súdneho procesu ešte stúpla.

 

Dokonca aj pred dnešným pojednávaním sa Wilders zaprisahával, že rozsudok ho neumlčí. "Nech bude verdikt akýkoľvek, budem ďalej hovoriť pravdu o marockom probléme a žiadny sudca, politik či terorista ma nezastaví," napísal Wilders krátko pred vyhlásením rozsudku na Twitteri.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies