AKTUALIZOVANÉ Hlas-SD: Počas dňa ho čaká snem, zvolí si nového predsedu + VIDEÁ

NETKY.SK • 1 Jún 2024, 09:13 • 2 min
AKTUALIZOVANÉ  Hlas-SD: Počas dňa ho čaká snem, zvolí si nového predsedu + VIDEÁ

BRATISLAVA/KOŠICE - Hlas-SD si bude počas dňa na svojom štvrtom pracovnom sneme v Košiciach voliť nového predsedu. Dosluhujúci predseda Hlasu-SD a novozvolený prezident SR Peter Pellegrini sa vzdá predsedníckej stoličky a pozastaví si členstvo v strane. Informovala o tom hovorkyňa Hlasu-SD Karolína Ducká.

slovakia

left justify in out

"Na štvrtý pracovný snem strany je pozvaných tisíc delegátov," oznámila hovorkyňa. Rozšíriť sa má aj počet podpredsedov strany. Dodala, že v rámci programu vystúpi s príhovorom končiaci predseda Pellegrini aj jeho nástupca, okrem nich tiež líder kandidátky do Európskeho parlamentu Branislav Becík.
 
Predsedníctvo Hlasu-SD jednomyseľne odporučilo snemu zvoliť za nového predsedu súčasného generálneho manažéra strany a ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka.

Na post predsedu Národnej rady SR podporuje ministra investícií Richarda Rašiho. Predsedníctvo zároveň navrhlo doplniť vedenie strany o piateho podpredsedu, za ktorého odporučilo ministra školstva Tomáša Druckera.

 

AKTUALIZOVANÉ

Predsedom Hlasu-SD sa stal M. Šutaj Eštok

Novým predsedom Hlasu-SD sa stal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Do funkcie ho zvolili na sobotnom sneme, nahradil tak zakladateľa Hlasu-SD a novozvoleného prezidenta SR Petra Pellegriniho.
 
Za podpredsedov strany zvolili delegáti na sneme ministrov Denisu Sakovú, Richarda Rašiho, Erika Tomáša, Zuzanu Dolinkovú. Novým podpredsedom sa stal aj minister školstva Tomáš Drucker.

Na sobotňajšom sneme sa Pellegrini oficiálne vzdal pozície predsedu a pozastavili mu aj členstvo v strane. Šutaja Eštoka odporučil za predsedu zvoliť on aj predsedníctvo strany.
 
Hlas-SD zároveň odsúhlasil zmenu stanov. Pellegrinimu má ostať pozícia zakladajúceho predsedu. Podľa slov Šutaja Eštoka mu má zmena ponechať určité kompetencie, ktoré môže vykonávať v súlade so zákonom. "Aby sme nestratili cestu a aby sme mali niekoho, na koho sa vieme obrátiť a kto nám aj v ťažkých časoch pomôže," uviedol nový predseda Hlasu-SD.
 
Šutaj Eštok deklaroval, že s jeho nástupom do vedenia strany nepríde žiadna radikalizácia, odsúdil násilie a vyzval k ukončeniu nenávisti. Chce, aby bola politika strany naďalej o pomoci ľuďom.
 
Zdôraznil potrebu stability koalície, aby mohla vláda plniť svoj program. Vyzval partnerov k rešpektovaniu koaličnej zmluvy, trvá na nároku Hlasu-SD na post predsedu parlamentu. Čo sa týka Pellegriniho funkcie zakladajúceho predsedu, podľa vlastných slov sa s ním bude rád ďalej radiť.
 
Šutaj Eštok zároveň avizoval, že už ďalej nebude generálnym manažérom strany a podľa stanov v krátkom čase vyberie nového.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: Hlas-SD, TASR, Foto: Matúš Šutaj Eštok/Aktuality.sk
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies