Polícia radí ako postupovať pri nehode

NETKY.SK • 4 Jún 2024, 17:50 • 2 min
Polícia radí ako postupovať pri nehode

BRATISLAVA - Pri nehode je dôležité zachovať chladnú hlavu a niekoľko zásad. Pomôžu predísť ďalšej katastrofe. Je dôležité upozorniť ostatných vodičov výstražnými svetlami alebo výstražným trojuholníkom.

slovakia

left justify in out

Pri dopravnej nehode, najmä na diaľnici, je dôležité konať rýchlo, efektívne a rozvážne, aby sa predišlo ďalším incidentom a minimalizovali škody. Upozorňuje na to polícia SR. 

"Pokiaľ je to možné, odstavte svoje vozidlo na krajnici alebo čo najviac mimo hlavnej časti diaľnice. Okamžite zapnite výstražné svetlá, oblečte si reflexnú vestu," približuje polícia. Výstražný trojuholník by ste mali pokladať na diaľnici 100 metrov od vozidla a 50 metrov od vozidla mimo diaľnice.

Všetci účastníci nehody by mali čo najrýchlejšie opustiť vozidlo a zavolať na tiesňovú linku 112 alebo priamo na linku polície 158.

Pre ďalšie kroky je potrebné vyplniť tlačivá o nehode, zdokumentovať dopravnú nehodu a zaznamenať všetky dôležité informácie.

Pri dopravnej udalosti môže prísť na miesto aj hliadka Národnej diaľničnej spoločnosti. Diaľničné patroly sú vyškolené na zabezpečenie miesta nehody a aj riadenie premávky.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: teraz.sk, Foto: bbc.com
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies