Grécko zruší povinné testovanie pre zaočkované osoby pri vstupe do krajiny

NETKY.SK • 4 Február 2022, 16:04 • 2 min
Grécko zruší povinné testovanie pre zaočkované osoby pri vstupe do krajiny

ATÉNY – Grécko od pondelka budúceho týždňa zruší pre zaočkované osoby pri vstupe do krajiny povinnosť preukázať sa negatívnym rýchlotestom alebo PCR testom na koronavírus. Podľa agentúry DPA to v piatok uviedol grécky minister zdravotníctva Thanos Plevris.

slovakia

left justify in out

Šéf rezortu gréckeho zdravotníctva pre tamojšiu štátnu televíziu potvrdil, že od budúceho týždňa pri vstupe do krajiny postačí očkovací certifikát Európskej únie (EÚ). Nezaočkované osoby sa však pri vstupe do Grécka budú musieť preukázať negatívnym PCR testom nie starším než 72 hodín alebo negatívnym antigénovým testom vykonaným za uplynulých 24 hodín.

 

img

 

Grécko zaviedlo dodatočnú požiadavku na testovanie pre očkovaných cestujúcich vlani v decembri s cieľom obmedziť šírenie koronavírusu v krajine, pripomína DPA. Išlo o jednostranný krok Atén, ktorý v tom čase kritizovali ostatné členské štáty EÚ.

 

Možno vás zaujme: Existuje dlhý zoznam dôvodov, ktoré vplývajú na cenytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies