Fico: Europoslanci Smeru nebudú v EP pravdepodobne v žiadnej frakcii + VIDEO

NETKY.SK • 11 Júl 2024, 14:16 • 2 min
Fico: Europoslanci Smeru nebudú v EP pravdepodobne v žiadnej frakcii + VIDEO

BRATISLAVA - Premiér Robert Fico dodal, že podmienkou návratu Smeru-SD do skupiny S&D je právo jeho strany mať suverénne postoje v oblastiach, ako sú vojna na Ukrajine, migrácia, právo veta a iné etické otázky.

slovakia

left justify in out

Slovenská politická strana Smer-SD sa nezhoduje s viacerými postojmi europarlamentej skupiny Progresívna aliancia socialistov a demokratov (S&D) a jej europoslanci ostanú radšej v EP nezaradení. Vyhlásil to premiér a líder strany Robert Fico vo videu na sociálnej sieti Facebook.

Fico dodal, že podmienkou návratu Smeru-SD do politickej skupiny S&D je právo jeho strany a jej predstaviteľov mať suverénne postoje v oblastiach, ako sú vojna na Ukrajine, migrácia, právo veta a iné etické otázky. V inom prípade strana nemá záujem o členstvo a jej europoslanci radšej ostanú nezaradení, zdôraznil.

Taktiež vyhlásil, že Smer-SD nevstúpi ani do ďalších skupín, ktoré s ľavicovou politikou a sociálnou demokraciou nemajú nič spoločné.

Európski socialisti pozastavili členstvo Smeru-SD v októbri 2023. Odôvodnili to odklonom Roberta Fica od svojich hodnôt a tiež spojením s pravicovou Slovenskou národnou stranou.

Doterajšie či nové frakcie v europarlamente musia svoj názov a zloženie oznámiť do 15. júla. Od 16. do 19. júla bude v Štrasburgu ustanovujúce plenárne zasadanie EP, kde si europoslanci zvolia predsedu a 14 podpredsedov a kvestorov, predsedov a podpredsedov výborov a delegácií.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: FB/Robert Fico, Foto: FB/Robert Fico
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies