Gašpar: Chceme personálne posilniť odbor boja proti terorizmu

NETKY.SK • 20 December 2015, 10:08 • 2 min
Gašpar: Chceme personálne posilniť odbor boja proti terorizmu

BRATISLAVA - Prezident Policajného zboru (PZ) Tibor Gašpar by v rámci navýšenia počtu policajtov o 2500 ľudí chcel posilniť aj odbor boja proti terorizmu. Podľa neho by išlo o navýšenie o 100 percent. Uviedol to v rozhovore pre TASR.

slovakia

left justify in out

„Chceme posilniť práve tie zložky polície, ktoré môžu eliminovať najmä hrozby terorizmu. Na jednej strane sú to jednak špecializované útvary, čiže Útvar osobitného určenia, prípadne Policajné pohotovostné útvary, ale aj Pohotovostná motorizovaná jednotka ako prvokontaktný útvar s trestnou činnosťou,“ povedal.

 

Podľa neho nejde o žiadne navyšovanie v kanceláriách alebo počtu funkcionárov.

 

„V druhom kole by sme samozrejme posilnili aj ďalšie špecializované zložky, a to je odbor boja proti terorizmu, ktorý má dnes 24 policajtov a chceli by sme ho zdvojnásobiť na nejakých 50 až 60 ľudí. Máme pracovisko špecializované pre boj s extrémizmom, tam by sme chceli tiež nejaké navýšenie. Samozrejme aj na najmenších obvodných oddeleniach, ktoré dokážu postaviť dnes jednu hliadku na deň aj noc,“ doplnil.

 

Zvyšovanie počtu strážcov zákona privítal. „Za seba musím povedať, že nám to určite istým spôsobom pomôže lepšie plniť úlohy, ktoré sa na nás kladú v tomto období,“ uviedol.

 

Osobne sa domnieva, že súčasné stavy polície sú primerané. „Ale ak budú naďalej pretrvávať hrozby, ktoré prináša so sebou najmä terorizmus, tak je nevyhnutné položiť si otázku, či má navýšiť policajný zbor svoje stavy a bude sa snažiť udržiavať naďalej ten štandard bezpečnosti, ktorý tu máme,“ uzavrel prezident Policajného zboru.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies